Almanya’nın Ardından Rusya’da Yabancı İşçiye Kapılarını Açıyor Rusya’da İş

Almanya’nın hemen ardından Ruslar’da yabancı iş alımına başlıyor Kremlin yönetiminin yaptığı açıklmada 2019 Yılı içerisinde Rusya’nın ihtiyacını karşılayacak Yabancı işçi alımları için gerekli tasarıyı hazırlayıp 145 Bin ( Yüz kırk beş bin ) Yabancı işçi alımı yapacaklarını açıkladılar.

Gelişen büyüyen ve aynı zaman da nüfusu yaşlanan Dünya ülkeleri iş gücü ihtiyaçlarını yabancı işçiler ile karşılama eğilimindeler ve genelde Türkleri tercih ediyorlar, her zaman olduğu gibi ülkemiz beyin göçü ve beden göçü vermeye devam ediyor, bu şekilde nereye kadar sürecek ve ülkemizde çalışan genç nüfus ihitiyacınız bizler nerelerden karşılayacağız tam bilemem ama görünüş o ki Suriyeliler için daha fazla fırsatlar doğacak Türkiye’de zaten her yerleri kaplamış durumdalar.

Tatyana Golikova Rus Devlet Başkan Yardımcısı 2019 Yılında Yabancı İşçi istihdamı yaratacaklarını ve 145 bin işçi alımı yapacaklarını açıklarken esasen ihtiyaçlarının Yüz On Bir Bin İşçi ( 111 Bin)  geri kalan Otuz Dört Bin ( 34 Bin ) Yabancı işçiyi de yedek rezervde tutacaklarını söyledi.

Rusya’da Hangi Sektörlerde İş Var?

Rusya’da en çok yabancı işçi ihityacı Enerji sektöründe bunun hemen ardından Alt yapı Projeleri ve Boru hatları geliyor Rusya ihtiyacını karşılaması için alacağı yabancı işçiler en çok bu sektörlerde çalışacak, Doğal gaz kaynakalrının çokluğu nedeniyle Rusya Dünya’ya gaz dagıtırken yeni büyük projelere imza atıyor ve doğal olarakda işçi açığı doğuyor.

Rusya’nın Ekonomisi Kısaca


Rusya ekonomisi stratejik alanlarda devlet mülkiyeti ile karışmış yüksek gelire sahip bir ekonomidir. 1990’larda Pazar yenilikleri, enerjide meydana gelen özelleştirmelerle önemli istisnalarda ve savunmayla ilgili dallarda, Rus sanayisi ve tarımı çok özelleştirilmiştir. 


Vikipedi

Rusya’da sayıları Yüz Elli Bini ( 150 Bin ) bulan Türk yaşıyor bir çok sektörde çalışıyorlar aynı zamanda çoğu kendi işini kurmuş ve yaşantısını devam ettiriyor. Rusya’da bulunan Türk firmaları en başta Konut sektöründe failiyet göstermekte ve havalimaları gibi dev projeler’de yürütmekteler Türk firmaları’da işçi ihtiyaçlarının yüzde 90’lık kısmını Türkiye’den Türk işçileri işe alarak karşılamkatadır uzun yıllardır. Rusya’da en büyük Türk Firmaların’dan bir tanesi Enka İnşaattır.

Cengiz Adabag

Brezilya'ya gitmek için yapılması gerekenler, Brezilya'da Yatırım ve İş Fikirleri ile ilgili bilgileri sizlerle ile paylaşmaya çalışıyorum sizlerin sorularınız ve yorumlarınız benim için çok önemli. Cengiz Adabag Brezilya, Cengiz Adabag YouTube, "brezilya hayat"

Almanya’nın Ardından Rusya’da Yabancı İşçiye Kapılarını Açıyor Rusya’da İş” için 2 yorum

 • 15 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:47
  Permalink

  Enka İnşaat öncülüğünde Rusyaya gidilir ama rusyada daha önce çalışan insanlar hafta sonu tatilin olmadığını ve sosyal hayatta kısıtlama olduğunu biliyorum bu nedenle önce araştırmak çok önemli olacak konu için!

  Yanıtla
  • 15 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:57
   Permalink

   Evet Enka ile gidenler için olabilir ama bu sefer Rusların kendileri yabancı işçi kabul edecek. Bakalım daha fazla yazılar gelecek bu konularda.

   Yanıtla

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: