Vizesiz Gidilen Latin Amerika Ülkeleri 2019

vizesiz seyahat
vizesiz seyahat

Vizesiz Gidilen Latin Amerika Ülkeleri 2019

Vizesiz ucuz tatil imkanları veren ülkeler. Hemen hemen hepimizi hayatımızda bir kere dahi olsa Yurtdışı tatil hayali muhakkak kurmuşuzdur, ama maddi imkanlar ama vize problemleri yada bizleri çileden çıkartacak vize prodüsürleri yüzünden ya ertelemişizdir yada vaz geçmişizdir en çokta istenilen vizelerden dolayı bir dahaki bahara demişiszdir bu arzumuzu. Ucuz yurtdışı turları vizesiz

Vize masrafları istenilen evraklar, vize randevu problemleri ve şimdilerde özellikle bir çok avrupa ülkesinin vizelerini konsololukların kendileri vermek yerine direk olarak bu randevularını şirketler üzerine kabul etmeleri artık iyice vize masraflarını iki katına çıkardığı ve avrupada ki ekonomik sıkıntılar daha da pahalı halen geldi avrupa gezilerini.

Avrupa alternatifi olan Latin Amerika ülkeleri artık bu gibi sebeblerden dolayı daha da yıldızı parlamaya başladı, her zaman sıcak ve harika Tropikal iklimleri, sıcak kanlı cana yakın insanları özellikle Türk Turistler için Latin rüyasına dönmeye başladı.

Güney Amerika ülkeleri bir çoğu Türk Pasaportu‘na sahib Tursitlerden Vize istemiyor ve Vizesiz seyahat Avrupa’ya göre çok daha cazip geliyor insana ucuz olmalarıysa ayrı bir ayrıcalık sağlıyor.

Vize İstemeyen Sıcak Kanlı Latinlerin Ülkeler Listesi

Brezilya Vizesiz – Ucuz Yurt Dışı Turları

brezilya tatil
brezilya tatil

Brezilya Güney Amerika‘nın en büyük ve Portekizce konuşan tek ülkesi Brezilya, muhteşem Rio de Janerio Karnavalı, Amazon Ormanları, Futbolun kalbi, Kurtarıcı Hz. İsa Heykeli, Sıcak Kanlı İnsanları, Muhteşem güzellikteki Plajları ve harika Tropikal iklimi ile vizesiz seyahat edilebilmesiyle Latin Amerika‘nın en çok tercih edilen vizesiz tatil cenneti olma özelliğini koruyor. Brezilya’nın en popüler en harekteli ve en çok yerli yabancı Tursiti kendine çeken şehirleri Rio de Janerio, Sao Paulo, Recife şehirleridir bu şehirlerde ve bağlı yakın şehirler’de ve kasabaların da harika sıcak kumları barındıran plajlar vardır. Brezilya bir çok farklı kültürü içinde barıdırır ve görmeye değer ülkedir. Vizesiz seyahat etmek çok kolaydır Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz seyahat etme hakkı tanımaktadır.

 

Arjantin Vizesiz – Latin Amerika Turları

arjantin

Arjantin İtalyan ve İspanyol ailelerin ve torunlarının çoğunluğundan oluşmakta ve Brezilya gibi çoklu kültürü seven bir yapıya sahib ülke. Arjantin dansın ruhu, dansın özü, Tango’nun başkentidir Arjantin’de Ruhlar bile Tango yapmakta olduğu söylenir, sıcak kanlılıkları ile insanın yüzene gülen bakışlarıyla ruhununuzu okşayan insanların toprakları Arjantin. Vizesiz tatil yapabileceğiniz ikinci tatil destinasyonudur Güney Amerika kıtasında, Türk vatandaşlarından yapacakları 90 güne kadar seyahatlerinden vize istememektedir dünyaca ünlü kilometrelerce uzunluktaki plajları, birbirinden lezzetli yemekleri Arjantin mutfağında sizleri bekliyor tadmanız için. Futbol ayrı bir güzeldir Arjantinde, birbirinden çeşitli renklere sahip alışveriş cenneti diyebileceğiniz caddeleri ve vergi indirimli dükkanları ile alış verişie çıkmış turistleri ayrıca kendine çekiyor ve çok eski medineyetlerin izleri korunan tarihi ile birlikte Arjantin tarih sever turisler içinde bir cennet. Başkent Buenos Aires en çok turist çeken şehirlerden bir tanesidir bence en yakın zamanda Arjantin’de tatilin tadını çıkartın.

BolivyaVizesiz Ucuz Tatil

Bolivya Halkı

Bolivya Türk turistlerden 90 güne kadar yapacakları seyahatlerinden vize istememektedir, özellikle zaman da yolculuk yapmak isteyenler Bolivya için bir Tur planı yapabilirler birbirinden güzel doğal yapısıyla harika bir ülke.

Bolivya dünyanın en büyük Coco üreticilerinden, çok zengin madenleri ve doğal gaz yataklarını topraklarından barındırmasına rağmen fakir denilebilecek bir ülkedir. Bolivya dünyanın en yüksek başkentine sahiptir SUCRE.

Başkent Sucre dahil La Paz, Cochabamba, ve Santa şehirleri Tursitlerin en çok ziyaret ettikleri yerler arasındadır, Bolivya halkı geleneklerine bağlı yaşarlar ve kökleri Kızılderililerdir bu değişk kültür kendine has özelliklere ve renklere sahiptir. Bolivya Güney Amerika kıtasının ortasında yer almaktadır ve Peru, Brezilya, Arjantin, Paraguay ve Şili’ye komşudur denize kıyısı yoktur. Bir çok darbe görmüştür ama ayakta durmayı başarmıştır her zaman.  Vizesiz ülkeler arasında Bolivya.

Venezuela – Vizesiz Seyahat

Venezuela
Venezuela

Venezuela Her ne kadar da son zamanlarda büyük ekonomik sıkıntılar çeksede Venezuela ucuz ve temiz tatil arayanların uğrak yeri oluyor halihazırda çok fazla Türk Turist’i kendine çekmeye devam ediyor Türkler 90 güne kadar vizesiz seyahat etme hakkına sahibler ve güvenle tatillerini geçirebilirler. Güzellik yarışmalırın da her yıl derece almalarıyla meşhur Venezuela güzelleri Türklerin ilgisini çekmekte başkenti Caracas dır, Güney Amerika’nın kuzeyinde yer almakta olan Venezuela İspanyollar tarafından bu İsmi almıştır anlamı ise Küçük Venedik dir.

Venezuela’da çok fazla Turistik yerler mevcuttur tropikal iklim olağan üstü güzellikteki plajları Ucuz tatil imkanı harika fırsatlar doğuruyor tüm tatilciler için. Venezuela mutfağını denemenizi tavsiye ederim. Vizesiz yurtdışı turları.

 

Uruguay – Vizesiz Seyahat 

Uruguay
Uruguay

Uruguay Yerlilerinin dili Guarani’ce de  Boyalı Kuşlar Irmağı anlamına gelmektedir, Ülkede esrar kullanımı serbestir, en kalabalık şehir başkent Montevideo’dur, Uruguay’da en çok ve her yerde karşılaşacagınız şey Tango dansı ve Futbol dur insanlar tapacak derecede bağlılardır bu iki şeye esrarlı kafa ile her şeye tapmak mümkün olabilir düşüncesindeyim ama Uruguay, ormanları, plajları, doğal güzellikleri, mütevazi insanları ile tanınıyor. Türk vatandaşlarından 3 aya kadar yapacakları yolculuklarından vize istememekte ve Türkleri ülkelerine davet etmekteler her zaman latin rüzgarını dmarlarınızda hissetmek istiyorsanız Uruguay topraklarına ayaka basmanız yeterlidir. Ucuz yurtdışı turları.

 

 

Ekvador
Ekvador

Ekvador – Vizesiz Seyahat 

Ekvador Türkçesiyle Ekvator Dünya’nın ikiye ayrıldığı ülke, tabii ki öyle değil ama böyle kabul gören ülke Ekvador diğer Güney Amerika ülkeleri gibi Türk vatandaşlarına kolaylık sağlmaktadır ve 90 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Latin Amerikasında en büyük petrol ihraçatsıdır, Kakao, Muz gibi tarım ürünlerinde büyük başarı yakalamakta.  Başkenti Qutio, Dünya’nın en çok ilgi çeken açık hava müzelerinden.

 

Vizesiz Seyahat edilebilen diğer Güney Amerika Ülkeleriyse Kolombiya, Nikaragua, Paraguay, Şili, Peru bu ülkelerin hepsi Türkler tarafından yeni yeni keşfedilmekteler tatil cennetleri olarak Vizesiz ve Ucuz tatil imkanı sağlamaları ayrıca Türkler gibi sıcak kanlılıkları bizleri bu ülkelere çekmekte Avrupa’nın soğukluklarından bıkmış usanmış olan ve Türklere her seferinde vize vermemek için elelerinden gelen zorlukları sunmaları artık bizleri başka limanlara sürüklemekte ve keşfetmekte çok geç kaldığımız bu eşsiz güzellikteki ülkerin tadını çıkartmak mükemmel bir tatil olacaktır dilerim burunları kalkık Avrupa ülkeleri kaybettikleri bu turizimi yakında anlayacaklardır.

 

#vizesizyurtdışıturları #vizesizülkeler #vizesizturlar

2 thoughts on “Vizesiz Gidilen Latin Amerika Ülkeleri 2019

  1. Yurtdışına seyahatte olmazsa olmaz alternatifler kıtası Güney Amerika. En büyük masrafınız, yolculuk giderleriniz, ama önünüze bir yıllık bir süreç koyabiliyorsanız, internetten momondo,skyscanner gibi sitelerden geleceğe dönük aktarmalı veya aktarmasız ugun uçuşlar bularak gidebilirsiniz. Örneğin geçen sene bir arkadaşım Şili’ye Katar aktarmalı, 697 azeri manatına (yaklaşık 1500 liraya) tek yön bilet ile Bakü-İstanbul-Katar-Santiago uçuşu yapmıştı.
    Araştıralım, önemli olan bu.

Comments are closed.