Transit Vize İçin Başvuru Evrakları Nelerdir? 2019

Transit vize için başvuru evrakları ülkelerin vize rejimlerine göre değişiklik gösterebilir ama genel bir şey söylemek mümkündür. İlk önce yolculuğunuz süresince varancağınız son noktaya kadar kaç tane ülke varsa ve bunlardan hangileri sizden Transit vize istiyorsa o ülkelerin konsolosluklarına gidip transit vize için başvuru formlarını almak gerekli ve tabii ki istenilen transit vize başvuru ücretlerinide öğrenmeniz lazım.

1. Transit Vize başvuru formu ( Tam ve Doğru olarak doldurulmuş olmalı ) 

2. En az 6 aylık pasaportunuz ( Siz yinede 10 yıllık alın bence )

3.  Gidiş Dönüş Uçak Biletleriniz ( Okey’lenmiş olacak ) 

4.  Son varış noktası olan ülkenin Geçerli Vizesi olacak eğer Brezilya gibi vizesiz gidiliyorsa bunu ispatlar bir yazı.

5.  İki adet biyometrik çekilmiş fotoğrafınız ( Fotoğrafçılar iyibilirler )

6. Seyahat sağlık siğortası ( Yaklaşık 30 Euro civarıdır, Aslında Latin ülkeleri gibi bir çok ülkeye uçarken bu mecburi değildir ama Avrupa ülkesi gibi ülkelerden Transit bile uçsanız bazen mecbur koşuyorlar. Aslında tavsiye de ederim sizlere Seyahat Siğortalarını ve mümkünse seyahat yapacağınız ülkenin varsa kendi siğorta firması onlara yaptırmanızda fayda vardır her hangi bir sorun olursa sağlıkla ilgili yerel olduğu için masraflarınızı çok daha rahat ve hızlı bir şekilde karşılarlar, tecrübelerim ile sabittir.

7. Banka da bu seyahati gerçekleştirebileceğiniz ve size rahatça yetebilcek miktarlarda kabarık bir hesap cüzdanı mümkünse son altı ayda ki hesap hareketleriniz ile birlikte.

Transit vize almak gördüğünüz gibi çok basit hatta sıraya girmişler size vize vermek için. Siz bence en güzeli normal Schengen vizesine başvuru yapın çok daha iyi, çünkü bu transit vizenin diğer vizeden hemen hemen farkı yok başvuru ve alabilmek konusunda transit vize sahibi olunca size havalimanın da sadece aktarma yapabilmeniz için geçerlidir asla o ülkeye seyahat yapmak için geçerli değildir yani herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapmanıza olanak tanımaz yazıktır günahtır paranızı ve vaktinizi bu gereksiz vize için harcamayın en güzeli gideceğinşiz ülkeye direk uçun ucuz bilet bulmanız size daha da pahalıya ve sinirlerinizi yitirmenize sebeb olabilir boş verin driek uçun emin olun daha karlı olacaksınız ve rahat konforlu yorulmadan bir yolculuk yapacaksınız tecrübelerimle sabittit o kadar çok aktarmalı uçuş yaptım ki ve o kadar çok yoruldum ki hiç gerek yok gerçekten.

Türk Pasaportundan Transit Aktarmalı uçuşlar için vize İsteyen Ülkeler başka hangi ülkeler için Transit vize istiyor?

Almanya gibi ülkeler Afganistan, Bangladeş, Eritre, Etyopya, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Mali, Nijerya, Pakistan, Somali, Güney Sudan, Sri-Lanka, Sudan, Suriye, Türkiye  bu ülke vatandaşlarından havalimanı aktarmalrı için transit vize istiyor, gördüğünüz gibi Türkiye diğer ülkelerin içerisinde ama sevgili ülkemiz bizelere uygulanan vize rejimlerinden karşılık olarak hiç bir şey yapmıyor ve İngiltere, Amerika, Almanya ve diğer avrupa ülkerlerine kapıda öde geç sistemi vize uyguluyor pasaport ve vize harcından başka hiç bir evrak gerekmiyor onlar için, azerbaycan gibi bir ülke kardeş dediğimiz canımız dediğimiz kendimizle bir tututuğumuz ülke bizlere yani Türklere kapıda 10 USD ye vize veriyor ama ya girişte yada çıkışta size binbir türlü sorular soruyorlar salak saçma ve bazen aşşalar tarzda bu benim başıma geldi.

Azerbaycan dost kardeş ülkeye bir seyahatimde ama bu bir tek benimle sınırlı değil bir çok arkadaşımın başına geldi gereksiz yere ve bir çok karşılaştığım insanlarda anlattı hatta bunu Azeri arkdaşlarım bile biliyorlar ve bana sormuşlardı Azerbaycan’da yanlarına gittiğimde sana sıkıntı verdilermi Polisler girişte ama ben çıkışta yaşamıştım ve çok zoruma gitmişti çünkü bunu yapanlar kardeş diye gördüğümüz ülke bize yapıyordu Ruslar ve Ukraynalılar tek tek pasaport kontrolünden serbetçe geçerlerken ben onların kardeş dedikleri ülke vatandaşı olarak hiç bir sorunum ve eksiğim olmadığı halde bana yapılan bu kötü davranışı affedemiyorum biraz korkak olsaydım kimbilir neler yapacaklardı neyse bu çok uzun bir hikaye sizinde başınıza gelebilir eğer Azerbaycan kardeş ülkeye giderseniz ama yaşamamanızı arzu ederim tabii.