OBM 10 Bin İşçi Alımı Hakkında Almanya Açıklama Yaptı

Almanya Büyük Elçiliği Basında çıkan OBM Almanya İşçi Alımları haberlerin ardından açıklama yapmak zorunda kaldı ve Uzman işçi alımlarıyla ilgili doğru adresi gösterdi, Almanya OBM İnsan kaynakları firmasıyla Alman hükümetinin veya Alman Büyük Elçiliğinin herhangi bir antlaşması bulunmamaktadır açıklaması ardından Almanya’da çalışmak isteyen Türk konusunda uzman personel alımları yapan açık poziyonları olan Alman Firmaların İş ilanlarının bulunduğu ve resmi nitelikteki internet sitesinin adresini verdiler. OBM firmasının ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu biz bilemeyiz ama günlerdir basını ve insanların kafasını çok meşgul eden bu haberler Almanya Ankara Büyük Elçiliğini açıklama yapmak zorunda bıraktı aşağıda Alman Büyük Elçiliği Açıklamasını okuyabilirsiniz. 

Ankara’daki Alman Büyükelçiliği, Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili basında çıkan haberler konusunda şu açıklamayı yapmaktadır:
29.11.2018 – Makale
OBM firmasıyla Federal Hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal Hükümetle Türk Hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya’da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur.
Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya’da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Federal hükümetin http://www.make-it-in-germany.info.tr/ adlı enformasyon portalında bu olanaklar hakkında bilgi verilmektedir.
Vize ve çalışma izni başvuruları için halen aynı kurallar geçerlidir. Bu kurallar Büyükelçiliğin web sayfasında https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/1514554 linkinde bulunmaktadır.

Almanya Ankara Büyük Elçiliği

Basında Çıkan Diğer Haberler

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği, OBM insan kaynakları şirketinin Almanya’ya 10 bin işçi göndereceği yönünde basında yer alan haberler
DW’de yer alan habere göre OBM isimli firmanın Türkiye’den Almanya’ya işçi götüreceği yönünde Türk basınında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yapan Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği, Alman hükümetinin OBM İnsan Kaynakları şirketiyle Türk işgücü alımı konusunda herhangi bir anlaşma içinde olmadığını belirtti.

.finansgundem.com

OBM İnsan Kaynakları Şirketi’nin Türkiye’den binlerce işçiyi Almanya’ya götüreceği açıklamasının hemen ardından büyükelçilikten cevap geldi. Almanya Büyükelçiliği, “OBM firmasıyla Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili anlaşma bulunmamaktadır” dedi.OBM İnsan Kaynakları Şirketi, 2019 yılında Almanya’ya Türkiye’den ilk etapta 10 bin işçi götüreceğini açıklamıştı.
Kaynak Yeniçağ: “İşçileri Almanya’ya götürüyoruz” yalan çıktı!

.yenicaggazetesi.com.tr

OBM insan kaynakları başvuru (Almanya işçi alımı) nasıl yapılır? Başvuru şartları nedir?
Almanya, Türkiye’den çalışmak üzere 10 bin işçi alacak. Başvurluar ise OBM İnsan Kaynakları Şirketi’nden yapılacak. İşçi alımı, hemşire, kaynakçı, elektrikçi ve havalimanı yer hizmetleri gibi meslek gruplarından olacak. Peki OBM insan kaynakları başvuru (Almanya işçi alımı) nasıl yapılır? Başvuru şartları nedir?

.posta.com.tr

OBM İnsan Kaynakları Firması’nın Daha Önceki Açıklaması

Sizler İçin OBM İnsa Kaynakalrı firmasının daha önceden basında yaptığı ufak bir açıklamayı paylaşıyoruz adresleri ve iletişim bilgileriyle birlikte yinede ilgilenenler olursa şanslarını deneyebilirler, her ne kadar da Alman Büyük Elçiliği bu zorunlu açıklamayı yaptıysada şirketin yalan olduğu açıklamasını yapmış değil ve OBM firmasının’da zaten daha önce yaptığı açıklama Alman Büyük Elçiliğinin yaptığı açıklamayı destekler tarzda aşağıdan okuyabilirsiniz.

Şirket herhangi bir kamu kurumuna bağlı değildir. Özel bir şirkettir. Söz konusu açıklama şu şekilde;
“Hiçbir kurumla bağlantımız yoktur.Başvurularda asla ve asla hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur.
Sadece formlar doldurularak başvurular kabul edilecektir. Özel isteklerinizi info@obm-turkiye.com mail atarak iletiniz. Başvurular 30 Aralık 2018’e kadar devam edecektir. Ofislerimizden başvuru kabul etmiyoruz. İlginize teşekkür ederiz.”


ŞİRKET ADRESLERİ
Yeşilköy Cad. 17/A Kat:3 Daire:7
Florya/İSTANBUL
0 212 403 02 37
info@obm-turkiye.com
Çağlayan Mah. 2071 Sok. Şelale Villaları
D9 Muratpaşa/ANTALYA
0 242 966 05 70
info@obm-turkiye.com
Süderstraße 73a 20097
Hamburg / Germany
040 226 227 8-00
info@obm-pm.de
Yukarıdaki iletişim adreslerinden detaylara ulaşabilirsiniz.

.kamubulteni.com

Almanya İşçi Alımları Hakkında OBM Haberleri

3 thoughts on “OBM 10 Bin İşçi Alımı Hakkında Almanya Açıklama Yaptı

Comments are closed.