Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin Harika Sebebler

Maltada Dil Eğitimi, Yurtdışı Dil Okulları en uygun en eğlenceli olanları Malta’da. Eminin bir çoğumuz bir şekilde bir hayal kurmuşuzdur yurtdışında okumak, yaşamak yada dil eğitimi almak bunlardan bir tanesini mutlaka hayal etmişizdir ama bir sebeple vazgeçmişizdir belkide belki en kolay olabileceklerden bir taneside yurt dışında eğitim yada yurt dışında dil kursları bu hayalimizden vazgeçerken sebeblerden bir kaçtanesi gitmeyi hayal ettiğimiz ülkelerin ya çok soğuk olması, soğuk insanları, yabancı dil bilmemek, ekonomik durumlar ülkenin pahalı olmasından dolayı yada kendi imkanlarımızın kısıtlı olmasından dolayı ama yine de hayalini kurmuşusudur belki bir gün diye hep ama Malta Adası’nın bir çok farklılıkları var sizin tekrar bu hayallere sürükleyebilecek.

Malta Adası bir Avrupa Ülkesi ve insanları çok sıcak kanlı, güvenli bir ülke, sıcak bir iklime ve bir ada ülkesi olmasının getirdiği bir çok avantajı barındırmakta. İlk önce Malta Adası Malta Ülkesi hakkında biraz bilgi verdikten sonra Malta’da okumak, dil eğitimi almak ile ilgili olabilecek en güzel en harika sebebleri anlatalım.

Malta Adaları

Malta resmi ismiyle Malta Cumhuriyeti Maltaca Repubblika ta’ Malta), Güney Avrupa’nın, Orta Akdeniz’de yer alan, İtalya Sicilya’nın güneyindeki adalar devleti. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir.

Malta

Malta, 1964’te bağımsızlığını kazanmasının ardından Milliyetçi Parti yönetimine geçmiş, aynı yıl İngiliz’lerle yapılan bir anlaşmayla,İngiltere’nin askerlerini beş yıl içinde geri çekmesi kararlaştırılmış, 1965’te de Avrupa Konseyi’ne üye olmuştur.

1971 seçimlerinde İşçi Partisi iktidara gelmiş ve hükümeti İngiliz egemenliğine karşı mücadele eden Dominic Mintoff kurmuştur. Yeni hükümet dış politikada köklü değişikliklere gitmiş, Amerikan savaş gemilerinin Malta’ya uğraması yasaklanmış, Libya ile iyi ilişkiler kurulurken, Sovyetler Birliği ve Çin’e yaklaşılmış, bu durum NATO’nun yapmayı vadettiği yardımın üçte ikisini, İngiltere’nin de geri kalanını ödemesini sağlamıştır. İç politikada 18 yaşındaki gençlere oy hakkı verilmiş, eşit işe eşit ücret ilkesi benimsenmiş ve 1974’te İngiltere adına bir vali tarafından yönetilen Malta’da cumhuriyet ilan edilmiş devlet başkanlığına Antony Joseph Mamo seçilmiştir.

1976 seçimlerinde devlet başkanlığına Anton Buttigie getirilmiş, genel seçimlerde İşçi Partisi iktidarını korumuştur. Başbakanlık görevini sürdüren Dominic (Dom) Mintoff, Arap ülkelerine daha yakın bir politika izleyerek, Avrupa ile Arap ülkeleri arasında bir köprü olmaya çalışmış, Arap ülkelerinden Libya ve Cezayir, Batı ülkelerinden İtalya ve Fransa’nın Malta’nın tarafsızlığını garanti etmelerini sağlamak istemiştir.

1979’da, İngiliz askeri üsleri boşaltılmış, NATO’dan alınmış borçların ödenebilmesi için Fransa ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne başvurulmuş ve Çin HC’den alınan yardım giderek artmıştır. 1980’de Libyalı danışmanlar ülkeden sınır dışı edilmiş, ardından, İtalya ile Malta’nın tarafsızlığını gerekirse askerle korumayı güvenceye alan bir savunma antlaşması imzalanmıştır. 1981’de de eski NATO sarnıçlarından Sovyetler Birliği’ne yararlanma hakkı verilmiştir. Aynı yıl yapılan seçimlerde İşçi Partisi, Milliyetçi Parti’den daha az oy almasına karşın, seçim sisteminin sonucu iktidarını sürdürmüş, ancak 1987 Mayıs’ında yapılan seçimleri kazanan Milliyetçi Parti 14 yıllık İşçi Partisi iktidarına son vermiştir.

1 Mayıs 2004’te Avrupa Birliği’ne üye, 1 Ocak 2008’den itibaren de Avro Alanı’na dahil olmuştur.

Maltada Dil Eğitimi İçin Muhteşem Sebebler

Malta’da eğitim İngilizcedir eğer azda olsa İngilizce bilginiz varsa çok rahat bir şekilde İnglizce eğitimi alabilir veya Üniversite okuyabilirsiniz Sıcak kanlı bu ada insanları ile çok rahat bir şekilde ingilizce konuşabilir ve güzel dostluklar kurabilirsiniz Maltada güvenlikte çok iyi seviyelerdedir ve öğrenciler için gece hayatına takılmak isteyenler için sorunsuzca geceleri dışarıda doşalmak sorun olmaycaktır ayrıca Malta’nın gece hayatı’da muhteşemdir sabahlara kadar eğlenceleri bitmek bilmez ve çok ayrı bir tarzı vardır tam bir Ada ülkesi olarak insanlara özgürlükle beraber sıcak iklimi hayatınız boyunca unutamayacağınız anılarla kalacaksınız.

Malta’da dil eğitiminizi alırken aynı zaman’da çalışarak cep harçlığınızı çıkartabilirisniz ve Ada ülkesi ve muhteşem bir tatil destinasyonu olmasından dolayıda çok fazla tursit ülkeye ziyaret ve eğlence için gelmekte bundan dolayıda çalışma imkanını yakaladığınız zaman birbirinden farklı ülkelerrden gelen turistler ile yüzyüze görüşerekte yabancı dil eğitiminize bir fark katarak mükemmel bir pratik yapma imkanınız olacaktır. Hayatın içinde İngilizce sizlerle olacaktır.

Yurtdışı Eğitimi ve Tarihi Malta Adaları

Malatada Yurtdışı Eğitiminizi tam bir eski tarih içinde alabilrisiniz, Malta Mısır pramitlerinden bile eski denilen tapınaklara sahiptir ve Malta Maltalılar bu tarihi çok güzel bir şekilde korumuştur günümüze kadar getirmiştir. Başkente Valleta Unesco Dünya Mirasları listesine girmiştir ve her sokakta eski tarihi binalar ile süslüdür tarihin içinde kaybolup muhteşem zamaları hissedebilirsiniz nerde o korsanlar belki siz bulursunuz tarihin derinliklerinden.

Malta Dil Eğitimi Fiyatları

Malta dil okulu fiyatları Avrupa’da bulunan bir çok dil eğitimi veren üniversiteye yada dil kurslarına göre çok daha uygun fiyatlara yurtdışı dil eğitimi alabileceğiniz neredeyse tek Avrupa ülkesidir diyebiliriz ki böyledir de. Avrupa’nın en sıcak iklime sahip ve ada olan Malta sizlere bu imkanı da sunmakatdır. Amerika’da dil okullarına veya Avrupa’da başka bir ülkede yurtdışı eğitimdense Malta sıcaklığından dolayı tercih edilebilecek bir ülke.

Malta Yurtdışı Eğitimini Alırken Yıl Boyunca Eğlence İmkanı

Malta Dünya’da eng üvenli ülkelerden bir tanesi ve tüm yıl boyunca hiç bir zaman neredeyse eğlencenin bitmediği ülke yıl boyunca ülkeye gelen turistler ve Malta insanın eğlence ihtiyacı hiç bitmediğinden gönüllerince eğlenmektedir sabahlara kadar açık eğlence merkezleri her zaman doludur. Yurtdışı eğitimi hakkında daha da fazla yazılarımız gelecek siz okumaya devam edin lütfen.

2 thoughts on “Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin Harika Sebebler

  1. CHAMBER COLLEGE – GZIRA Öğrenci evinde tek kişilik oda (SC) 1765€
    Aileyanı, çift kişilik oda (HB) 1445€ Fiyatlar Euro -€- cinsindendir

Comments are closed.