Kanada Göçmenlik Başvurularını Kabul Edecek 2019

Kanada Bir Milyondan Fazla Göçmen Alacak

Kanada göçmenlik başvurusu 2019. Kanada Göçmenlik başvurularını kabul edeceğinin açıklamasını yaptı 2019 yılı için 350 Bin Göçmen alacağını duyurarak yeni göçmenlere kapılarını açacak olan ülkeler arasına katılmış oldu. Kanada’da iki bin on dokuz yılı (2019) içerisinde bir çok ülke yeni vatandaşlara kapılarını açmak istiyor bunun en baştaki sebebi yaşlanan nüfuslar bununla birlikte azalan iş gücü, ülkeler büyüyor gelişiyor genişliyor ama iş güçleride düşüyor, ekonomileri büyürkende yeni göçmen işçilere ihtiyaç fazlalaşıyor bu gibi durumlar da Türkiye gibi ülkelerde yaşayanlar için yeni fırsatlar ile birlikte yeni yaşantının kapılarını açmak için fırsatlar doğuruyor. 
Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı 2021 yılına kadar ülkeye 1 milyon 800 bin göçemn kabul edileceğini açıkladı.

Kanada’nın bir çok bölgesinde çok ciddi şekilde işçi ihtiyacı var ve Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı 2021 Yılına kadar üç elli bin göçmen alımını tamamlamak istediğini açıkladı, Kanada’ya alınancak göçmenler en başta nitelikli göçmenler sonrası standart meslekler denilebilecek mesleklere sahip göçmenler alınacak bu meslekler Kuaförler, elektrikçiler, su tesisaatçıları, hemşireler, oto tamircileri, çeşitli dallarda teknikerler, hasta bakıcılığı yapabilecek kişiler ve bu mesleğini isbat edebilecekler bunun gibi meslekelere sahipler ve mesleğini hali hazırda icra edenler tercih edilecekler mümkün olduğu kadar çok belge meslekleri ile ilgili ve tecrübelerini gösteren tercih edilmekte avantaj sağlayacaktır.

Kanada’da hali hazırda göçmenlik işlerinde yardımcı olan Avukatlar ve Göçmenlik Büroları özel olarak başvurularda yardımcı oluyorlar, ama Kanada’da hali hazırda çok evsiz insna var ve çoğu bunların Kanada’ya bir şekilde göç etmiş insanlar veya kaçak yollardan gitmiş bulunan kişiler, Kanadalı aktivistler, avuklatlar ve federal bürolar mümkün olduğu kadar bu evsiz olanların sayısını azaltmaya çalışıyorlar yaptıkları çeşitli çalışmalar ile.

Kanada’ya Göçmenlik başvurusu yapabilmek için Kanada Konsolosluklarına başvuru yapabilir ve aynı zamanda Kanada’nın yeni Yapacağı Göçmenlik Programıyla ilgili destek almak isterseniz RC Residency Citizenship firması ile iletişime geçebilirsiniz. Türkçe de dahil olarak hizmet sağlayan firmaya https://internationalresidency.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kanada’ya Göçmenlik İçin Tercih Edilen Meslekler Listesi 

Kanada’ya Göçmenlik İçin Tercih Edilen Meslekler Listesi Mühendislik idarecileri, Mali ve yatırım analistleri,Yer ve deniz bilimcileri, İnşaat mühendisleri, Makina mühendisleri, Kimya mühendisleri, Maden mühendisleri,Petrol mühendisleri, Jeolojik mühendisler,Uzay mühendisleri,Bilgisayar mühendisleri,Kadastro memurları,
Bilgisayar programcıları ve interaktif medya geliştirmeuzmanları, Endüstriyel alet teknisyenleri ve tamircileri, Halk ve çevresel sağlık ve mesleki sağlık ve güvenliği uzmanları, Odyolojist ve konuşma-lisan patologları,Fizyoterapistler, Mesleki terapistler. Fizyoterapistler, Mesleki terapistler, Tıbbi laboratuvar teknoloji uzmanları, Tıbbi laboratuvar teknisyenleri ve patologların asistanları, Respiratory Terapists, klinik perfüzyonistler ve kardiyopulmoner teknoloji uzmanları, Tıbbi radyasyon teknoloji uzmanları, Mühendislik, iderecileri, Maliye ve yatırım analistleri, Yer ve Deniz bilimcileri, İnşaat mühendisleri, Makina mühendisleri, Kimya mühendisleri, Maden mühendisleri, Petrol mühendisleri,  Jeolojik mühendisler, Uzay mühendisleri, Bilgisayar mühendisleri,Kadastro memurları,Bilgisayar programcıları interaktif medya geliştirmeuzmanları,Endüstriyel alet teknisyenleri ve tamircileri
Halk ve çevresel sağlık ve mesleki sağlık ve güvenliği uzmanları, Odyolojist ve konuşma-lisan patologları, Tıbbi laboratuvar teknoloji uzmanları,Tıbbi laboratuvar teknisyenleri ve patologların asistanları, Respiratory Terapists, klinik perfüzyonistler ve kardiyopulmoner teknoloji uzmanları, Tıbbi radyasyon teknoloji uzmanları,Tıbbi Sonographers, Kardiology teknoloji uzmanları ve Electroencephalographic teşhise yönelik teknoloji uzmanları,İnşaat müteahhitleri ve denetçileri, elektrik işleri ve telekomünikasyon meslekler, İnşaat müteahhitleri ve denetçileri, marangozlar, İnşaat müteahhitleri ve denetçileri, diğer inşaat ticaretleri, tesisatçı, tamirciler ve hizmet şirketi,Marangozlar, Müteahhitler ve denetçileri, makine teknisyeni,Müteahhitler ve denetçileri, ağır makina operatör ekipleri, Denetçiler, ağaç kesme, taşıma ve ormancılık,
Denetçiler, madencilik taş ocakçılığı, Müteahhitler danışmanları, petrol ve gaz sondaj hizmetleri, Orman makine operatörleri, Tarım ve tarıma ilgili servis veren danışmanlar, çiftlik idarecileri ve uzmanlaşmış, çiftlik işçileri, Denetçiler, maden ve metal işleme, Denetçiler, petrol, gaz ve kimyasal işleme ve araçları, Denetçiler, plastik lastik ürünleri imalatı, Merkezi kontrol ve işlem operatörleri, maden ve metal işleme, Elektrik mühendisleri ve santral sistemleri operatörleri Su ve atık arıtma tesisi operatörleri, Makineciler ve makineyle imal etme ve aletle yapan müfettişler, Madeni levha işçileri, Strüktürel Metal ve saç işleri imalatçısı tesisatçı Demirciler, Kaynakçılar ve ilgili makine operatörleri Elektrik tesisatçısı, Endüstriyel elektrikçi, Güç sistemi elektrik, lektrik işçileri,Telekomünikasyon işçileriş,
Telekomünikasyon onarım işçileri, Su Tesisatçıları, Buhar mekaniği, Boru tesisatcısı, Fıskiye sistemleri döşeyicileri Gaz tesisatçıları, Endüstriyel makinacılar,Ağır makina- malzeme makinecileri, Soğutma ve klima sistemi tamircileri, Demiryolu denetliyicileri, Uçak mekanikleri, Asansör imalatçıları ve makineciler, Vinç operatörleri,madencilik, taşocakçılığı ve İnşaat Su kuyucusu delicilerYeraltında olan üretim ve gelişme madencileri Yağ gaz delicileri, service veren , test eden ve ilgili meslekler Petrol, gaz ve kimyasal işlem operatörleri Tıbbi Sonographers, Kardiology teknoloji uzmanları ve Electroencephalographic teşhise yönelik teknoloji uzmanları.

9 thoughts on “Kanada Göçmenlik Başvurularını Kabul Edecek 2019

 1. Kanada hükümeti 2019 – 2021 yılları arasında ülkeye 1 milyon 80 bin göçmen alınacağını açıkladı. Göçmenlik Bakanı Ahmed Huseyin gelecek üç yıl içinde yabancı göçmenleri ağırlamaya ve topluma entegre olmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.

 2. Bakanlığın yayınladığı rapora göre Kanada’da nüfusunun 5’te 1’ini ülke dışında doğanlar oluşturuyor.

  Üç yıllık program kapsamında 2021 yılında Kanada’ya 370 bin göçmen alınacak. Ülkeye 2017 yılında 286 bin, 2018’de de 300 bini aşkın göçmen alınmıştı.

  Kanada ekonomisine önemli katkısı olan göçmenler, ülkenin yaşlanan nüfusuna karşı da önemli bir avantaj olarak görülüyor.

  Ülkeye son yıllarda gelenlerin büyük çoğunluğu ekonomik program kapsamında alındı. 2019-2021 yılları arasında puan sistemine göre alınan ekonomik göçmenlerin yanı sıra yaklaşık 200 bin mülteciye de sığınma hakkı verilmesi planlanıyor.

 3. Ahmed Hussen, “Kanada, yabancıların ırk, miliyet, etnik köken, renk, din ve cinsiyetine göre değerlendirilmediği, ayrımcılığı reddeden ilkelere dayalı göçmenlik programıyla kontrollü göçte dünya lideri” dedi

 4. KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU 2019

  Dünyanın Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle Kanada, insanların yaşam sürmek istediği ülkeler arasında yer alıyor. Nüfusunun büyük çoğunluğu göçmenlerden oluşan Kanada, her yıl yeni göçmenleri ülkesine kabul etmektedir.

  Kanada devleti birçok yol ile göçmenliğe izin vermektedir. Bunların arasında en sık tercih edilen program; Önce eğitim, sonrasında çalışma izni ve göçmenliktir.

  1. Merhaba burada Bilgi vermektedir göçmenlik başvuruları hakkında kabul edilebilir ülkeler ve şartları hakkında ve göçmen statüsü ve mültecilik programları hakkında her şeyi anlatıyor ayrıca başvuru formları bulunmaktadır ama güvenilirliği hakkında bir bilgim yok ama değerlendirilebilir

Comments are closed.