İŞKUR Memur Personel Alımları İş İlanları

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır? İş-kur memur alımı, İşkur kamu işçi alımı 2019 İŞKUR iş ilanları milyonlarca vatandaş tarafından merakla takip ediliyor. İŞKUR iş ilanları her yıl binlerce kişiye umut kapısı oluyor. İş arayan ve işverenleri bir araya getiren İŞKUR iş ilanları vatandaşlara büyük bir hizmet sunuyor. Peki İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır? İŞKUR personel alımı başvuruları ne zaman? İşte merak edilen soruların yanıtları. İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır? İŞKUR iş ilanları aracığıyla 43 bin personel alımı yapılacak. İŞKUR iş ilanı üzerinden yapılacak alımlara vatandaşların ilgisi oldukça yoğunluk gösteriyor. Öyle ya İŞKUR hangi kadrolara kaç personel alımı yapacak? İŞKUR personel alımı başvuru girişi nasıl yapılır?

İŞKUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamunun kurumlarında veya aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine internet şubesini kullanarak, kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirleroz, Çeşitlilil kriterleri girerekten yurtdışı iş ilanlarını arayabilirler, yurtdışındakine işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşaraktan kendileriyle doğrudan temasa geçebilirlerdir.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları

İŞKUR personel memur alımı iş ilanlarına!

İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır ki? İş arayanlar, ister İŞKUR’un internet sitesinden, ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabiliyor.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişim nasıl yapılır? İş arayanların İŞKUR’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra ki; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyordur.

AynısıİŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır mutlaka?
Yurtiçi, yurtdışı iş ilanlarını arayabiliyor, işverenlerle doğrudan temasa geçebiliyor.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KAÇ PERSONEL ALACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığına 3 bin 243 “sürekli işçi” alımına ilişkin ilan Resmi Gazete’de yayımlandı.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 278’i engelli, 146’sı eski hükümlü olmak üzere toplam 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacak. Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şöyle:

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.”

İŞKUR peersonel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
Temizlik görevlisi olarak alınacaklar engelli ve eski hükümlüler arasından seçilecek.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
Gençlik lideri, muhasebeci, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri alımı sözlü sınav ile diğer branşlardaki işçi alımı ise kura ve sözlü sınavla yapılacaak.

İŞKUR peersonel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak işçi alımında 3 bin 243 kişiden 278’i engelli, 146’sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
Muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018 KPSS’nin P3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
İŞKUR’DA EN ÇOK ALIM YAPAN KADROLAR

Aktif işçi arayan mesleklerin listesini https://esube.iskur.gov.tr/istihdam/AcikIsMeslek.aspx bağlantısından görebilirsiniz. Sıralamada görünen ilk 10 şöyle;

İŞKUR personel memur alımı iş ilanları! İŞKUR başvuru girişi nasıl yapılır?
Beden İşçisi (Genel): 24978

İŞKUR personel memur alımı Garson (Servis Elemanı):
İŞKUR personel memur alımı Temizlik Görevlisi: 4248
İŞKUR personel memur alımı Satış Danışmanı / Uzmanı: 3853
İŞKUR personel memur alımı Turizm Ve Otelcilik Elemanı: 2490
İŞKUR personel memur alımı Makineci (Dikiş): 2222
İŞKUR personel memur alımı Güvenlik Görevlisi: 2124
İŞKUR personel memur alımı Elektrikçi (Genel): 1764
İŞKUR personel memur alımı Büro Memuru (Genel): 1479

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi: 1307
İŞKUR personel memur alımı BAŞVURU NASIL YAPILIR?
İkamet ettiğiniz bölgenin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlükleri’nden başvuru yapılabilmektedir. Herhangi bir zaman planlaması yoktur. Yani istediğiniz an bu kurslara başvuruda bulunabilirsiniz.
KURSLAR NE KADAR SÜRÜYOR?
En fazla 160 gün günde 5-8 saat arası haftalık olarak 6 gün baz alınarak en az 30 en fazla 40 saat ders verilmektedir.
İŞKUR personel memur alımı DEVAMLILIK ÖNEMLİ
İŞKUR personel memur alımı Kursiyerlerin önemli bir mazereti olması dışında kurslara devamsızlık yapmamaları istenmektedir. Bu doğrultuda 5 günlük sağlık raporu kabul edilmekte. Aksi takdirde kursiyerin ilişiği tamamen kesilmektedir.
İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILIYOR?
Eğitim alan kursiyerler en geç 30 gün içinde işe başlamak için istihdam ediliyor.
Bu kapsamda 3 farklı iş teklifi sunulabiliyor. Kursiyerin iş tekliflerini reddetmesi için mazeret bildirmesi gerekmektedir. Eğer mazeret bildirilmezse 24 ay sürecisinde kurs ve programlardan yararlandırılmamaktadır.

HÜKÜMLÜLER DE DERS ALABİLİR

Adalet Bakanlığı ile işbirliği halinde yürütülen meslek edindirme kurslarında aranan ilk şart; cezaevinde olan mahkûmun tahliyesine 3 yıl kalması.İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

İşkur memur alımı, işkur kamu işçi alımı 2019 Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez. Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.
İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gereek.

işkur memur alımı, işkur kamu işçi alımı 2019, işkur iş ilanları, işkur memur alımı 2019,