İngiltere Transit Vize İstiyor Mu? 2019

İngiltere Transit Vize İstiyor mu? İngilizlerin herhangi  bir tane havalimanlarının bir tanesi kullanarak başka bir ülkeye aktarmalı uçuş yapacaksanız aman dikkat çünkü sizden Transit vize isteyebilir, ancak bazı şartlar altından transit vize istemeyebilir, Amerika Birleşmiş Devletleri, Kanada, Avusturalya, Yeni Zellanda gibi ülkelere geçerli vizesi olanlar ve bu ülkelere en az altı ay öncesi giriş çıkış yapmış olanlardan veya Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa birliği üyesi ülkelerden birinde oturum izni bulunanlar İngiltere Transit vizesinden muaftırlar, bu kurallar her zaman değişebilir onun için siz en güncel bilgileri konsolosluk aracılığıyla öğrenmeye bakın seyahatinizden en az bir ay öncesi.

İngilizler‘de diğer Transit vize isteyen ülkeler gibi katı vize kuralları vardır, siz İngiltereye ayakbasmayacak dahi olsanız sadece uçaktan uçağa bile transit geçecek olsanız bu gibi durumlarda bile sizden Transit vize ister aman dikkat.

Transit vize almadan da İngliz topraklarından aktarmalı uçuş yapma şansız olabilir bu şans nasıl meydana gelebilir? İngiltere’nin Man Adası, Channel Adaları, ve İrlanda harici yerelere seyahat etmek zorundasınız 24 saat içinde transit bölgeyi terk etmek zorundasınız, yolculuğunuzu yaptığınız ülkeye geçerli bir vizeniz olmalı eğer ki vizesiz bir ülkeye gidiyorsanız bunu belirtir bir yazı alınmış olmalı daha öncesinden. Siz en güzeli vazgeçin bu işten direk uçuş rahat uçuştur mümkünse direk uçuşu tercih edin her zaman strese girmeyin.

İngiltere Transit vize kaç günde çıkar? Siz başvurunuzu seyahatinizden önce yapmalısınız en az bir ay öncesi vizeniz ortalama bir hafa içinde çıkabilir ama siz yine de bu bilglerin teyidi için yetkililer ile görüşün.

Transit vize ücretlerini sormayı unutmayın  İngiltere konsolosluğundan isterseniz e-mail olarak ulaşabilirsiniz size en kısa zaman da cevap vereceklerinden eminim.