Hakkımızda

Hakkımızda                                                                                              

Merhaba ben Cengiz Adabag yedi yıllıdır Brezilya’da yaşıyorum ve Brezilya’da evlenmek için geldim Brezilya’ya gelmeden önce evlilik için bir araştırma yapmıştım internette yurt dışı Brezilya’da bir Türk vatandaşı nasıl evlenebilir diye ama bu araştırma sonucum tamamen boşa çıkmış hiç bir sağlam bilgiye ulaşmamıştım.

Brezilya hakkında nedense hep saçma sapan Türkçe kaynak bile olamayacak çöplük internet sayfaları ve videoları mevcuttu, düzgün olan ne varsa Wiki saylarında Türkçe olarak ancak Brezilya’nın fiziki özelliklerinin anlatıldığı düzgün bilgiler vardı, kısacası Brezilya’da Türkçe bir kaynak bulmak neredeyse imkansızdı.

Bunun için Brezilya’da evlilik konusunda bir Türk vatandaşı olarak nasıl evleneceğimi öğrenememiş ve büyük bir sıkıntı çekmiştim, eşimin yardımlarıyla ve yoğun uğraşları sonucunda Brezilya’dan bu işi yani bir yabacı ile nasıl evlenilir, Brezilya’da evlenmek için hangi evraklar gereklidir, evlenmek için gelirken Türkiye’den getirilmesi zorunlu olan evraklar ve işlemler nedir, nereye ne kadar harç yatırılacak.

Brezilya’ya vardığım zaman hangi işlemleri yapıp evlilik işlemlerimi tamamlayacağım gibi şeylerin hepsini öğrenmiş ve bana aktarmıştı. Bende Türkiye’den çıkmadan önce bu evrakları, belgeleri hazırlayıp Brezilya’ya yolculuğumu yaptım ve evlilik işlemlerimi ufak bir sıkıntı çekerek tamamladım.

O günden bugüne kadar çok şükür huzurlu bir şekilde yaşıyorum Brezilya topraklarında. Tüm bunların sonucunda kısa bir zaman sonrası Brezilya hakkında sağlıklı Türkçe bilgi bulunmamasından dolayı ve bunun sıkıntısını sonuna kadar yaşayan hisseden bir kişi olarak bundan ortalama yedi (7) sene öncesi başladığım Blog yazarlığına ve Brezilya hakkında Türkçe bilgiler oluşturmaya daha öncesi brezilyadabirtürk.com ismi altında.

Brezilya’da Bir Türk başlığıyla yazılarımı yayınladım Türkçe olarak, Brezilya’da nasıl evlenilir, hayat nasıldır, biz Türkler için Brezilyayı hissetmek nedir, nasıl iş kurulur, nerede yenilir, neler yenilir içilir, Brezilya mutfağı, şehirleri, kültürler, yaşam biçimleri, kıyafetleri gibi başlıklarda bilgiler yayınladım ama bir kaç kez hack’lenen sayfalarım ve her seferinden sil baştan yayınladığım yazılarım artık beni yormaya başlamıştı bunun sonucunda videolar paylaşaraktan bu konuların hepsini ele aldım ve aynı başlıklar halinde YouTube’da Brezilya’da Bir Türk kanalını kurdum.
Tam her şeyim iyi giderken kanalımı kapattılar tekrar açtım ve tekrar videoları çektim sonra tekrar kapatıldı yılmadım ve artık bugün Kanalımın adı Youtube da Cengiz Adabag olarak devam ediyorum umarım artık kapatılmaz ve insanlara bilgiyi ulaştırabilirim. Şimdi tekrardan başladığım bu Blog sayfası Brezilya ile ilgili bilgiler içerirken aynı zamanda Brezilya hakkında çıkan haberlerin paylaşımı ve dünya üzerinde çıkan haberlerin yorum başlıklarıyla biraz daha farklı bir formatta Cengiz Adabag News adı altından hem yazılara kaldığım yerden başlıyorum hemde bambaşka içerikler ekleyerek siz sevgili okurlarıma daha kaliteli daha renkli daha canlı daha taze bilgiler sunmak istiyorum.

Ele alacağım konular çok çok fazla bir çok yazı tekrardan Brezilya hakkında olacaktır ama Türkiye’den ve Dünya’dan özellikle haber içerikleri hazırlamayyı planlıyorum sizler için kendi yorumun ile yazmak konuları kendi hislerim ile sizlere aktarmak istiyorum bunları yazarken sizler gibi kaliteli okuyucuların dikkatini çekmek ve yazılarımın okunduğunu bilmek bana büyük bir haz verecektir.

Sizlerden arzum o güzel harika yorumlarınızı bana çok görmemek, umarım beğenilerinize layık olabilirim, yazılarımda imla hatalarım olabilir ben bir gazeteci değilim tamamen amatör ve bu ruhla sizlerden birisi olarak yazmaya çalışacağım, bazen Youtbe üzerinde sohbetlerimiz oluyor bir çok kişinin arkadaşı bir çok kişinide Cengiz Abisiyim ve sizler gibi onlarda beni internet ortamında buldu ve beni takip etmeye başladı sonra muhabbetlerimiz koyulaştı ve bugünkü haline döndü sizleri de aynı zamanda YouTube kanalı ma beklerim.
Saygılar.
Cengiz Adabag