Dünya’nın Dört Bir Tarafında Sarhoşların En Sevdiği Lezzetler

Şarhoş olmanın en güzel ve en keyifli kısmı herhalde ne yediğini içtiğini umursamamaktır, Sokak yemeklerin de önünüze ne gelse veya neyi görseniz hepsi baldan tatlı gelebilir size sarhoş olduğunuz da özellikle diyetinize hiç dikkat etmez ve bu konu da asla endişe etmezsiniz ve başlarsınız hayatın lezzetlerine damağınızda hissetmeye özellikle çakır keyifliyken çokta keyif verir insan. Sizler için güzel bir liste hazırladık olur da Dünya’da bu ülkelere giderseniz sarhoş olduğunuz da hatırlamanız gereken tek şey bu lezzetleri sarhoş kafayla tatmak olsun.

Currywurst ve Fries (Kızarmış Sosis ve Patates Kızartması) ALMANYA

Almanya currywurst and fries


Currywurst ve Fries (Kızarmış Sosis ve Patates Kızartması: Almanya’da çok sıklıkla tüketilen sokak yemekleri arasındadır atıştırmalık denilebilir, Patates kızartması ve Sosis ketçap ve domates sosu ve üzerine köri dökülerek tüketilir Almanya’nın Berlin şehrinde çok popülerdir sosis aslında domuzdan imal edilmiş olarak servis edilir Almanay’da onun için sizlere tavsiyem sarhoş dahi olsanız aklınızda tutun eğer domuz yemiyor veya alerjiniz varsa, isterseniz normal sosisle servisi sipariş verebilirsiniz restorantlar’da satılmaz ya büfelerde, barlarda ve sokak yemekleri satan yerle de bulabilirisniz.

Fired Rice (Kızarmış Pirinç) ÇİN ve TAYLAND


Fired Rice (Kızarmış Pirinç)

Fired Rice (Kızarmış Pirinç): Özellikle Tayland Sokak lezzetlerinin başında gelir kızarmış prinç ve aslında bir çoğumuz severizde kızarmış prinçci Taylanda yolunuz düşerse ayık kafaylada tadmanızı tavsiye edeceğim Kızarmış Prinçi Kızarmış Pilav’da diyebilirsiniz ama nasıl olsa sarhoş kafayla çokta önemli değildir siz rahatınıza bakın ve Kızarmış Pilavınızı biraz susam yağı eklenmesini isterseniz Çinlilerin aldığı lezzeti de alabilirsiniz. Harika bir Tayland Sokak Yemeğidir.

Bhurji-Pav – Hindistan


Bhurji-Pav – Hindistan


Bhurji-Pav Sebzeli yumurta: Hindistanın Sarhoşları için listenin en başında gelir tam bir Hindistan Sokak atıştırmalığıdır Türkçesi Sebzeli Yumurtadır, Bol yumurta, bol baharatlar, ve sebzelerden yapılıp ekmek arasında servis edilir Hindistanda hemen hemen her sokakta, köşe başlarında bulabilirsiniz. Dikkat edin bağımlılık yapmasın.

Tacos – Meksika

Tacos – Meksika: Meksika sokalarının Tekila Ülkesinin en sevilen yemeği, atıştırmalığı meşhur Tacos artık o kadar biliniyor ki sokak yemekleri arasından sıyrılıp fast food zincirlerine kadar adını duyurmuş lezzetini dünaya isbatlamıştır Meksika’da hem sokaklarda hemde restrontlarda bulabilirsiniz. Lezzeti kadar da besleyici özellikleri de vardır.

Poutine – KanadaPatates Kızartması Lor Peyniri ve Koyu Domates Sosu


Poutine – Kanada

Poutine – Kanada: Bu Kanada’ya özgün Patates kızarması lor peyniri ve koyu domates sosunun mükemmel karışımından meydana gelen Poutine için derlerken kim ki Kanada dışında bir yerde yiyor o aklını kaçırmıştır, Kanadalılar işte bu kadar çok sevdikleri bu sokak yemeklerini özellikle maç izlerlerken biralarıyla beraber tüketmeyi çok severler.

Kebablar – Türkiye

Kebab

Kebablar –  TÜRKİYE: Kebabı anlatmaya gerek varmı bilmem ama yediden yetmişe en pahalı resttoranttan sokak köşelerinde satılan muheşem Dünyaca ünlü nam salmış Kebablarımız Sarhoş kafayla gider Ayık kafayla gider, Çayla gider,  Ayranla gider kısacası her şeyin yanında Kebab bir numara.

Oktail Çorbası – Endonezya

Oktail Çorbası – Endonezya: Dana etinden imal edilen ve içinde bol bol et bulunan bu çorba içinde neredeyse yok yok diyebiliriz resimden de anlaşılacağı gibi her çeşit sebze ilave edilerek içilir, özellikle akşamcılar için ideal kafa açıcı iştah verici kan temizleyici Oktail Çorbası kefiyle içmeniz için sizi Endonezya’da bekliyor.

The Munchy Box – İskoçya


The Munchy Box – İskoçya

The Munchy Box – İskoçya:  İskoçyalıların yok yok kebabı diye adlandıryorum ben çünkü hem sokaklarda satılır ufak büfelerde hemde restorantlar da ama en lezzetlisi bu sarhoş kafayla sokakta yediklerinizdir Patates kızartması bol et çeşitleri soğan halkaları ve çeşit çeşit etleri, solarıyla beraber yenir bol kepçe misali hazırlanmış bu kutular da servis edilir.