Brezilya’ya Nasıl Gidilir? Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

Brezilya’ya nasıl gidersiniz nasıl bir yol izlemelelisiniz? İlk başta yapmanız gereken ucuz bilet bulmanız ve bunun içn benim tavsiyem Google Fligt bir çok firmadan sizin için en uygun bileti bulma imkanınız olabilir tabii alternatif olarak başka sitelerede bakabilirsiniz ama en kullanışlısı benim için Google Uçuşlar. Biletler pahalı olabilir onun için acelede etmenize gerek yok bir kaç hafta bekleyebilir ve bilet fiyatları arasında ki dalgalanma hareketlerini takip edebilirsiniz hatta gözden kaçırabilme ihtimaline karşı e-mail alarmları oluşturusanız aradığınız uçuşlar için fiyat düşüşleri olduğu zaman size anlık olarak bildirim gelebilir ve uygun fiyatlı bir Brezilya Uçuşu yakalarsınız. Yolculuğunuza büyük ihtimal Türkiye’den başlayacaksınızdır Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan Sao Paulo’ya direk uçuşlar var ve hemen hemen hafta içi her gün direk uçuşlarda vizeye gerek yok direk uçuşlar bazen akarmalı uçuşlara göre biraz pahalı olabiliyor ama bu kadar uzun bir yolculuk için inanın değer zaten aktarmalı uçuşlarda transit vize gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliriniz mesela Almanya üzeri aktarmalı uçuşlarda kesinlikle Almanya sizden trasnsit vize isteyecek ve bu vizeyi almak hiçte kolay değil en az bir ay öncesinden başvuru yapmanız ve Alman konsolosluk yetkililerini ikna etmeniz gerekiyor neden Brezilya’ya gittiğinize dair ve vize parası zaten direk uçuşa harcıyacağınız miktarlara geliyor ve vize alma çilesi cabası arıca vizeyi alabileceğinizi garantisi yok ve vize paranızda çöpe gidebilir diğer bir çok Avrupa ülkesinden de yapılacak akratmalı uçuşlarda vaziyetler bu şekilde olabilir tabii ki Türklere transit vize uygulamayan ülkeler var onu daha önceki yazılarımızda yayınlamıştık ama siz yinede bir araştırma yapabilirisniz bu konuyu bir çok kez tekrarlıyorum çünkü bir çok kişi bu hataya düşüyor eğer aktarmalı uçuş yapacaksanız lütfen en azından bileti aldığınız firmadan transit vizeyi sorunuz.

Brezilya’ya seyahat etmek için hiç bir şekilde vizeye ihtiyaç yoktur 90 güne kadar gönül rahatlığıyla Brezilya’da gezebilir tatil yapabilir veya arkdaşlarınızı ziyaret edebiliriniz. Brezilya’ya seyahat etmek aslında çok basit.

Brezilya’ya giderken biraz Portekizce öğrenmekte fayda var Brezilya insanları sıcak kanlıdır ve sizin yabancı olduğunuzu anlayınca hemen sizle konuşmaya çalışacaklardır sizi tanımak isteyeceklerdir bildiğiniz veya öğrendiğiniz bir kaç kelime Portekizce bile onları size hayran bırakacaktır gönüllerini bir kaç kelime ile bile feth edebilirsiniz.

Brezilya’ya gelmeden öncesi telefonunuza Brezilya’da gideceğiniz şehrin bir haritasını indirin ve bunun için en iyi uygulama Google Maps uygulamasıdır ve çevrimdışı olarak indiridiğiniz şehrin haritasını internete bile ihtiyaç olmadan kullanabilirsiniz ve rahat edersiniz kolay adres bulmak ve kaybolmamak için bence çok iyi bir çözüm ama her ihtimale karşı olurya telefonunuz yokru yada kaybolur veya kullanamazsını siz bir harita edinin bunuda en rahat Brezilya’da turizim ofislerinden yada sokaklarda büfelerden bulabilirsiniz.

Google Translate kullanın Google Translate’de çevrim dışı kullanma imkanınız olur yeterki doğru bir Türkçe ile yazın o zaman size iyi bir çeviri imkanı sunar çok karmaşık olmayan günlük Portekizce kelime çeviri ihityacınızı giderir en azından bir market alışverişinizi rahat yaparsınız eğer yeteri kadar Portekizceniz yoksa hatta mümkünse ayrıca bir Portekizce Sözlük bulmaya çalışın pekte kolay bulunmasada Türkiye’de belki şansınız vardır.

Türkiye’den gelirken yanınızda ufak tefek hediyler getirin nazar boncukları gibi mesela Brezilya’da tanıştığınız insanlara hediye edebilirsiniz inanın çok mutlu olacaklardır bu ufak şirin hediyelerinize ve siz güzel karşılıklar verecekelerdir. Brezilyalılar sıcak kanlı ve cana çok yakın insanlardır siz gönlünüzü açın ve bekleyin güzelliklerle size yaklaşacaklardır.

İhtiyacınız olabilecek ve Brezilya’da bulması zor ilaçlarınız olabilir onun için eğer kullandığınız ilaçlarınız varsa lütfen daha önceden çantanıza yerleştirin. Brezilya hemen hemen yılın her günü sıcaktır ve sıcak bir iklime sahiptir valizinizi hazırlarken genelde yazlık elbiselerinizi götürün, ama siz yinede bir kazak, yağmurluk gibi bir kaçtane çok yer kaplamayacak ve ağır olmayacak giyeceklerden götürebilirsiniz genelde uçaklar serin olabiliyor uçak içinde elinizde bir hırka veya kazak taşıyabilirisniz her ne kadar ufak ince bir battaniye tarzı şeyler uçaklarda dağıtsalarda kullanmak istemeyebilir veya yeterli olmayabilir sizin için.

Brezilya için yola çıkmadan son bir hatırlatma Pasaportunuzu, kimliğinizi yanınızda güvenli bir şekilde taşıyın değerli olabilcek bir şeyler bulundurmayın özellikle sokaklarda gezerken.

Brezilya hakkında merak ettiğiniz başka şeyler varsa siteden diğer yazılarımız bulabilirsiniz sormak istediklerinizi lütfen yorum olarak sorun en kıza zamanda cevaplarım yeterki yazın. İyi tatiller

2 thoughts on “Brezilya’ya Nasıl Gidilir? Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

  1. Sy. Cengiz bey merhaba ben metin yalın orduluyum birezilya da restorant türü gibi bir iş kurabilirmiyim. Şartlar nelerdir. Nasıl yapabilirim. Vergisi, iş yeri kirası, ev kirası çalışanların sigortası maaşları muhasebeci işleri beni bilgilendirirseniz sevinirim.

    1. Merhaba tabii ki yapabilirsiniz ama bir müşavir bulmak gerekli olacaktır size bu konuda yardımcı olması İçin veya bir avukat firma kurulumu yapabilir.

Comments are closed.