Brezilya’da Yaşamak İçin 5 Neden

Brezilya

Brezilya ülkesi adını duyduğumuz zaman aklımıza ilk ne geliyor ? Benim aklıma ilk gelen şey Brezilya dediğimiz zaman özgürlüktür ama bu öyle böyle değil, daha önce YouTube Sayfamda hazırladığım bir video’da bu konuya çok değindim aslında Brezilya’da özgürlük oldukça fazla diyebilirim aslında çok iyi bir şey ama Brezilyalılar biraz tadını kaçırıyor bence neyse bu konuyu yukarıdan link adresini verdiğim videoamdan izleyebilirsiniz.

Şimdi Gelelim 5 Nedene

  1. Brezilya’da ki Özgürlük
  2. Brezilya’da ki İklim
  3. Brezilya’da İfade ve Düşünce Özgürlüğü 
  4. Futbolu ve Sporu Sevenler İçin Brezilya 
  5. Brezilya’da ki İnsan Hakları

Brezilya’da ki özgürlükler aslında saymak ile bitmez ama ben kısaca bahsedeceğim, Brezilya’da her türlü siyasi görüşe ve dine sahip olabilirsiniz ve bunu saklamak zorunda değilsiniz kimse size baskı kuramaz, en azından bu açıkça yapamazlar, siyasi olarak düşüncelerinizi söylemekte sonuna kadar serbetsizniz kimse size dokunamaz ama siz yinede haddinizi fazla aşmayın derim.

Brezilya’da iklim şartları genellikle yumuşak bir iklim vardır ve her zaman sıcak diyebilirim bu genelde yaşadığınız bölgeye göre değişir ama mutlaka yılın büyük bir bölümü sıcak geçer, Kuzey bölgeleri daha sıcaktır,  Güneye indikçe daha da serinler, ben kuzeyde yaşıyorum ve Brezilya’nın kış mevsiminde gece en soğuk 15 dereceyi görmüş son elli sene içinde benim hissettiğim ise en az 19 derece gece vakti.

Brezilya’da ifade özgürlüğü yine fazla gelişmiştir istediğiniz politikacıya istediğinizi söyleyin kimse umursamaz ve Brezilyalılar bizler gibi fazla politika hakkında konuşmayı sevmezler onlar için daha başka öncelikler mevcuttur.

Brezilyalılar en başta mükemmel Futbollarını çok severler ve bu konuda bence haklılar her ne kadar Futbol’dan anlamasam da bunu çok iyi görebiliyorum, ayrıca diğer spor dallarıyla da özgürce ilgilenirler ve çok severler, Spor alanları Parklar bahçeler ve Spor salonları gibi bir çok yerde spor’larını gerçekleştirmeyi severler ve akşamları spor saatleridir mutlaka en azından bir yürüyüş yaparlar.

Brezilya’da insan hakları da oldukça gelişmiştir aslında bazen ne kadar da öyle anlaşılmasa da dışarıdan, her şeyden önce yaşlı insanların hakları çok fazladır toplum içinde onları kolay kolay maaş kuyruklarında göremezsiniz mutlaka onlar için özel ayrı bir banko vardır, yoksa bile siz mecbursunuz sıranız vermeye vermeseniz bile zaten onlar en öne geçerler kimseye hesap vermeden, bu anlattıklarım kısa örneklerdir yazılarımın devamı gelecek bu konularda.