Brezilya’da Nasıl İş Bulurum?

Brezilya’da nasıl iş bulunurum en çok sorulardan bir tanesi arkadaşlar onun için bu yazıyı hızlı bir şekilde sizler için hazırlıyorum, bu kolay ve hızlı bir tavsiye olarak anlatacağım tabii ki başka yöntemleri var onlar içinde zaman içerisinde güzel bir yazı ve video hazırlama planım var lütfen yorum ve soru bırakın cevaplamaya çalışırım sizler için.

 

Brezilya’da iş konusun biraz sıkıntılı bir durum biz Türkler için şu dönemler özellikle Brezilya’nın içinde bulunduğu ekeonomik çalkantı, Brezilya öyle çok yabancılarla çalışmaya alışmıış bir iş kültürüne sahip değil tabii ki çok fazla uluslararası firmalar mevcut ama henüz yeni gelmiş Brezilya’ya yerleşmiş Türk arkadaşlar için kapıları kolay kolay açılmıyor ancak çok kalifiye bir insan bir iş gücü olacaksınız ki olsun onun haricinde bir yabancıyı çalıştırmaktansa kendi vatandaşımı çalıştırırım düşüncesi içindeler, yani her ülke her yer bir Türkiye gibi değil bunu aklınızdan çıkarmayın.

Arkadaşlar Brezilya’da iş bulmanın en kolay yolu tanıdıklar vasıtasıyla olur yani Brezilya’ya özellikle ilk defa gelecekseniz ve buraya yerleşme planınız varsa, mesleğinize göre olmaktan ziyade bulabildiğiniz işte en azından Portekizce bilgisine hakim olana kadar o işte çalışmak az kazançta olsa buna devam etmek takii Brezilya’da yeterli haklara sahip olana kadar ve dil bilgisene hakim olana kadar.

Eğerki yeterli sermayeniz varsa kendi işinizi kurmanızıda tavsiye ederim ama mutlaka dil öğrenmek için zaman ve çaba sarf edin yoksa işinizi idare etmek içinde çok zorlanırsınız yada başkasına muhtaç olursunuz ki bu doğru bir şey değil bir işletme için.

Daha bir çok yolu var iş bulmanın dediğim gibi ileriki zamanlarda bir video ile anlatacağım ve yazacam sizler için takipte kalın lütfen.

Arkadaşlar Türkiye’de ve Brezilya’da iş bulmak için başvuru yapabilceğeniz harika bir site tavsiye etmek istiyorum sizlere Jooble, yüzlerce iş veren ile bir araya gelmeniz Jooble üzerinde mümkün linkleri tıklayarak’tan Jooble’ye ulaşmanı mümkün.

One thought on “Brezilya’da Nasıl İş Bulurum?

  1. İşsizlik niye her yerde bu kadar sorun anlamıyorum kim çalışıyor kim iş veriyor? Bir yandan dünyada açlık bar deniliyor bir yandan da her yıl yeni trilyon dolarlık zenginler doğuyor emlak zenginleri dolar zenginleri hepsi kan emici pislikler benim için.

Comments are closed.