Brezilya Yaşam Standartları ve Gerçekler

brezilya yaşam standartları
brezilya yaşam standartları

Brezilya yaşamı bazen bizlerin tahiminiden çok farklı olabilir her şeyden önce Brezilya yaşam standartları farklıdır Türkiye’ye kıyaslamak insanları yanıltır çok Türk insanı Brezilya iş olanakları araştırır oldu son zamanlar, Türkiye’de ki ekonomik bunaltı fakrlı ülkelerdeki yaşam arayışına sürüklüyor ve en başta beyin göçünü artırıyor. İmkanı olanlar Amerika gibi ülkelere göç ederlerken daha az ekonomiye sahib insanlar Brezilya gibi Güneyamerika ülkelerini tercih etmeye başladı, Brezilya gibi bir ülkeye göç etmek tabii ki Amerikya göç etmekten çok da kolay ama Brezilya yaşam standartı daha da farklı, her şeyden dönce işçi olarak çalışmak daha ağır şartlarda olabilir ve düşük ücretler biraz yaşamı zorlayabilir ama zenginseniz Brezilya size çok daha iyi gelecektir bir çok kapı Amerika’ya oranla daha kolay açılacaktır yaşam standartlarınızı daha da yükselecektir rahat bir yaşamın kapıları bu Tropikal ülkede daha da sıcak hissettirecektir size.

Brezilya’da yaşayan Türkler’in sayısı her geçen gün bir artış göstersede bu muhteşem güzel ülkede Türklerin sayısı çok azdır en son istatisliklerde Brezilya’da yaşayan Türk’lerin sayısı kayıtlı olanlar dört bin kişiydi ki bu yıllara dahaynıyordur bu kayıt arşivleri. Benim gibi bir çok Türk genelde yaşadıkları şehirlerde tek Türk olmak özelliklerine sahibler ve koca ülkede birlikte yaşayan Türk sayısı çok çok az. Brezilya her nedense Türkler tarafında çok fazla göç alan bir ülke değil belki uzaklığın bunda bir rolü vardır ama Brezilya Türkiye’den bakıldığı zaman çok yalnış anlaşılmamış olmasının sebebi daha gerçekçi olduğuna inaınıyorum sonuşta Çin ülkesinde bile Brezilya’dan fazla Türk olduğuna inanıyorum.

Brezilya’ya yerleşmek gayet mantıklı olabilir ama kesinlikle iyi planlamış bir hayat ile ve başkasının yanında çalışmaktansa kendi işini kurmak çok mantıklıdır ve her şeyin düşünülmesi ona göre hareket edilmesi çok önemlidir.

İş olarak bir Türk Restorantı açılmasını çok zor tavsiye ederim çünkü Brezilyalıların ağız tadları ve yemek yeme alışkanlıkları çok farklıdır Türk Restorantı yerine illaki bu tarz bir iş yapacağım diyorsanız Brezilya’nın kendi mutfağına has bir Restrorant öneririm ve bu iyi ve işlek olan cadde üstü bir yerde olması gereklidir iyi kazanç açısından.

Arkadaşlar YouTube Sayfamı Takip Edebilirsiniz YouTube’da Cengiz Adabag araması yapın karşınızda.

One thought on “Brezilya Yaşam Standartları ve Gerçekler

  1. Brezilya yaşam standartları düşük gibi ama şu an Türkiye’den daha iyi gibi hissediyorum son zamanlarda Brezilya parası BRL yani Brezilya Reali yazıldığı gibi okunur bunu belirtiyorum çünkü bir çok kişi Riyad diye söylüyor bu doğru değildir. Türk lirası karşısında değer kazanmıştır yani adamların paralıları değerlendi, ülkedeki bunca krize rağmen gelişme kaydediyorlar ve benim inancım bizden çok daha refah seviyesine kavuşacaklar.

Comments are closed.