Brezilya Vatandaşlığı Yatırım Yolu İle Almak

Brezilya’da yatırım yaparak vatandaşlık alabilirmisiniz?

Brezilya ekonomik gücü olanlar için belirli şartlar altında vatandaşlık hakkı sağlamakta bunun için her şeyden önce bir iki yıllık yatırım vizesi ile Brezilya’ya giriş yapmış olmak gereklilidir ve en düşük yatırım yapabilmek için istenilen tutar 150 Bin BRL ( Yüz elli bin Brezilya Reali ).

Brezilya Dünya’da büyük bir ekonomiye sahip ve ticaret yapmak için çok büyük bir pazarı var, zaman içerisinde Brezilya’da ki yatırım imkanlarından bahsedeceğim hangi sektörler yatırım yapmak için daha uygundur, hangi şehirler ve bölgeler avantajlı olabilir bunlar hakkında sohbet edeceğiz.

Yatırımcı Vizesini Nasıl Alabilirim?

Brezilya yatırımcı vizesini almak için sermayeniz ile birlikte bir ortak arayabilirsiniz kendinize, veya daha önceden hazır kurulmuş olan firmalardan bir tanesini alaraktan Brezilya yatırımcı vizesine kavuşma imkanınız olabilir, Brezilya’da Limited şirketleri ancak Brezilya vatandaşları olan kişiler kurabilir ama sizler ortak olabilirsiniz hazır kurulmuş olan firmalara bütçeniz ve anlaşmalarınız dahilinde.

Brezilya Yatırımcı Vizesi Kaç Yıllıktır?

Brezilya yatırımcı vizeleri 2 (İki ) Yıllıktır ve bir iki yıl daha uzatabilirsiniz veya her seferinde iki şer yıllık alabilirisniz eğer vatandaşlık istemiyorsanız ama güzel giden işleriniz olursa kensinlikle vatandaşlığa başvurumanızı tavsiye ederim. Yatırımcı vizeniz olduktan sonra her altı ay içerisinde Federal Polis departmanlarından yıl’da bir sefer vizeletmeniz gerekebilir bu konuyu Brezilya’da bulunduğunuz zaman araştırmanızda fayda vardır.

Brezilya yatırımcı vizesine sahip olduktan sonra ülkede en az dört (4) yıl geçirmeniz gerekmektedir vatandaşlık hakkı kazanabilmeniz için ve beşinci ( 5.) senenizde artık uygun görüldüğünüz takdirde vatandaşlığınızı alabilirsiniz demektir, daha sonra ki zamanlarda istenilen evraklar konusunda bir yazımız daha olacak. Diğer Brezilya vatandaşlık hakkı kazanmak yöntemleri konusunda şu yazılarımıza da okuyabilirisniz.

Brezilya Vatandaşı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli?

Çalışma İzniyle Brezilya Vatandaşlığı Almak

Evlilik Yolu İle Brezilya Vatandaşlığı Kazanılabilir Mi?