Brezilya Vatandaşı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli?

Brezilya Latinlerin en kalabalık ülkesi Brezilya vatandaşlığı kolaylıkları açısından bir çok insan için tercih edilebiliyor, zorlukları da yok değil ama bir Amerika veya Avrupa’ya göre daha kolaydır her şeyden önce Brezilya göçmen halkı sever ve uyum içerisinde yaşamayı iyi bilir ve bizler gibi misafir perverlikleri çok vardır her ne kadar komşuluk ilişkileri bizim kadar olmasa da birbirleri arasında sınırlı ve güzeldir, gerçi son zamalarda Türkiye’de ki gözlemlerimde tıpkı Brezilyalılar gibidir komuşuluk ilişkileri açısından.

Brezilya vatandaşı olmak için gereken şartlar çokta karmaşık değildir aslında, vatandaşlığı alabilmek için en gerekli şey Brezilya’ya resmi olarak girmiş olmak ve en az tam dört yıl yaşamış olmaktır tabii bu dört yıl içerisinde resmi olarak kayıtlı olmanız gerekiyor her şeyden önce eğer çalışmak için geldiyseniz geçerli çalışma vizenizin olması şart ve ikişer yıldan tam iki kez bu vizeyi almış olmanı gerekiyor veya öğrenci olarak giriş yaptıysanız anı şekilde yasal olarak 4 yıl kalmış olmanız gerekiyor.

Brezilya vatandaşlığı için en kolay yollardan bir taneside Brezilya’da evli olmak bir Brezilya vatandaşı ile ve en aşağı 4 yılınızı bu ülkede geçirmiş olmak, Brezilya’da evlendiğiniz zaman tam beş yılda vatandaşlık alabilirsiniz, isterseniz  evliliğinizin ilk yılından yani  birinci yılında vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz ve toplam beş yıl doldurduğunuz da vatandaşlık için otomatik olarak hak kazanmış olabilirisniz bu noktayı karıştıran bir çok kişi var ve internette bir çok form dayfalarında veya blog saylarında sosyal medya hesaplarında Brezilya 1 yılda vatandaşlık veriyor diye yazılar yazıyorlar ama bunların hepsi aldatıcı ve yanıltıcı bilgiler, ya bilmediklerinden yada iyi tercüme yapamadıklarından yanlış anladıkları bilgileri sanki doğruymuş gibi insanlara akatarıyorlar en çok karıştırdıkları durum bu Brezilya’da evlendikten bir sene sonra vatandaşlık hakkı için başvuru yapabilirsiniz kısmıdır. 

Brezilya evlendikten sonra 1 yıl içerisinde Vatandaşlığını vermez Sadece başvuru hakkı kazanırsınız bunu aklınızda tutun lütfen aksi bir iddia da bulunanlara inanmayın yakında bu konuyla ilgili bir video’da hazılayacağım kendim bizzat Federal polisle görüştüm ve istenilen şartları ve formunu istenilen evraklar ile birlikte açıklayıcı bir belge aldım hepsini sizlere göstereceğim video’nun içerisinde.

Brezilya’da evlendikten sonra bir yıl vatandaşlık vereceğini sanan bir çok kendisini akıllı sanan Türk arkadaşlarımızdan daha öncesi çok email aldım ve Youtube kanalım da videolara yapılan yorumlar ayrı bu arkdaşların çoğu sahte evlilik yapmayı düşünüyorlar akıllarınca ve bu işi basit bir şeymiş gibi görüyorular, planları Brezilya’da bir bayan ile evlenir kim olduğu önemli değil, nedir ne değildir umursamadan bir yıl sonunda vatandaşlığı alır hemen ertesi boşanır ve Brezilya’da hayatın tadına bakarız acaba? 1.Bakın sevgili arkdaşlar ilk önce şunu tekrar edeyim Brezilya size bir yıl evli kaldığınız için vatandaşlık felan vermez veremez şimdiden bu hayalden kurtulun, velem ki öyle bile olsa zaten siz öyle bir sene içerisinde de boşanamazsınız kolay kolay taraflar istemediği sürece. 2. İnsanları bir şekilde kandıracağınızı sananlarınız için söylüyorum böyle hayallerede girmeyin bu işin sonunda kannlar var ve Brezilya yasaları kadınlara çok önem veririr sıkı bir şekilde korurur. 3. Siz sanıyormusunuz kanun ve kural Brezilya’da yok ve evleneceğiniz insanlar salak ve kimsesizler? yok arkadaş Breizlyalı kandınlar sizlerden çok daha akıllı ve zeki fark ettikleri anda hayatınız bitmiştir buna emin oalbilirsiniz. 4. Kanunlar her zaman kadını haklı tutar bu konuda ve aksi isbat edilinceye kadar bu böyledir siz ayrıldığınız zaman mallarınızın yarısı eşinize geçer ayrıca nafaka vermek mecburiyetinizdesiniz kısacası yaptırımlar çok fazladır. Bu son söylediklerim bu zihniyette olan tüm uyanıklara şimdi bir kez daha düşünün ve tartın kendinizi yine sizin iyliğiniz için söylüyorum bunları 8 senedir gördüğüm bu duruma düşmüş kişiler uyardığım halde can yakmaya çalışırlarken kendi canları yandı Brezilya toprakların da. Yaptığınız her şeyde samimi olun dürüst olun her şeyi konuşun konuşulanı iyi anlayın siz temiz yüreklü olun yanlız saf olmayın tabii ama tilkilik yapmayın işte o zaman kapılar size açılır işleriniz yolunda olur hedefinize ulaşırsınız.

Brezilya vatandaşlığı almak için kolay olabilcek yollar bu yazdıklarımın dışında. 1 yatırım yolu ile 2. Oturum ve Çalışma izni yolu ile ve bunun gibi yollar ile başvuru hakları kazanabilrisniz diğer başlıklar için ayrı yazılar hazırlıyorum Brezilya vatandaşlığı almak için gerekli yollar ve şartlarını Brezilya vatandaşlıkğının avantajlarını anlatacağım sizlere lütfen takipte kalınız yorumlarınızı bekliyorum.

3 thoughts on “Brezilya Vatandaşı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli?

Comments are closed.