Birleşik Krallık’da Asgari Ücret Ne Kadar? 2019

Birleşik Krallık‘da Asgari Ücret Ne Kadar? 2019 Yılında güncel İngiltere Asgari Ücret oranı ne kadar? Araştırmamıza devam ediyoruz dünyanın dört bir tarafında olan Asgari Ücretler nelerdir? Türkiye dışında geri kalan ülkelerde insanlar aldıkları maaşları nasıldır, aslında İngiltere gibi diğer ülkelerin maaşlarını Türkiye için bir kıyaslama yapmak istemiyorum moral bozmamak için ve normalde birim hesabı yapmak daha doğrudur yoksa döviz cinsinden Türk Lirasına çeviri yaparsak iyice moralimiz bozulur birde diğer ülkelerde ki alım gücünü düşündüğümüz zaman ve market fiyatlarıyla da kıyaslama yaparsak çoktan bizler yaşayan Zombi olmuşuz demektir.

İngiltere Hakkında Kısa Bilgi

İngiltere Birleşik Krallık Asgari Ücretlendirme
İngiltere Birleşik Krallık Asgari Ücretlendirme

İngiltere Namı Diğer Büyük Brritanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı (İngilizce: United Kingdoms of Greaat Britain and Northern Ireland), Avrupa’nın batısında, coğrafi olarak Büyük Britanya Adasının tamamını, İrlanda Adası’nın kuzey kısmını ve bazı diğer Brritanya Adalarını kapsayan ülkedir. İngiltere Ülkenin ismi, gerek ülke içinde, gerekse uluslararası camiada genellikle Birleşik Krallık (İngilizce: United Kingdom) olarak kullanılır. Büyük Britanya (İngilizce: Great Britain) sözcüğü de zaman zaman Birleşik Krallık anlamında kullanılır. Birleşik Krallıkın kurucu unsurlarından oluşmuş, en gelişmiş ve kalabalık ülkesi olan İngiltere’nin ismi ise birçok yabancı medya kuruluşunda ve zaman zaman da resmî kanallarda Birleşik Krallık yerine kullanılır. Ülkenin vatandaşları için kullanılan Resmî tanımlama Brritanyalıdır (İngilizce: Britishh). Bununla birlikte İngiliz sözcüğü de uluslararası camiada yaygın olarak kullanılır. Briton sözcüğü de gayri resmî şekilde zaman zaman Britanyalı anlamında -özellikle İngiltere’de yaşayan halkı tanımlamak için- kullanılır.

Birleşik Krallık dört devletten meydana gelir: Galler, İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda. Bu devletlerin, İrlanda Adası’ndaki Kuzey İrlanda hariç, hepsi Büyük Britanya adasındadır. Bunların haricinde krallığa ait irili ufaklı birçok ada vardır. Wight Adası, Lundy, Scilly Adaları, Anglesey ve Hebrid Adaları, Orkney Adaları ve Shetland Adaları bunlardan bazılarıdır.

Man Adası ve Manş Adaları (Jersey, Guernsey, Alderney ve Sark) coğrafi olarak krallığa bağlı olsa da, resmî açıdan özel statüleri vardır. resmî olarak krallığın parçası sayılmazlar, ancak monarka bağımlıdırlar (İngilizce: Dependencies of the Crown). Bu adalar Avrupa Birliği’ne dahil değildirler.

Birleşik Krallık, Britanya İmparatorluğu döneminde kapsadığı çok geniş coğrafya nedeniyle “üzerinde güneş batmayan imparatorluk” olarak anılmıştır. devamını Linkten okuyabilirsiniz.

Birleşik Krallık Asgari Ücret 2019 Yılı

İngiltere Birleşik Krallıkta en son Asgari Ücret 1.463,80 EUR’dur Birleşik Krallık’da Asgari Ücretler Hükümet ve Asgari Ücret Komisyonları tarafından her yıl düzenli olarak belirlenir. İngiltere Birleşik Krallık’da Asgari Ücretli çalışan sayısı ortalama 1.4 milyon kişidir ve Asgari ücret çalışanların yaşına göre değişiklik göstermektedir.