Amerika’da Göç Etmek İçin En İyi Şehirler

Amerika'da Göç Etmek İçin En İyi Şehirler
Amerika’da Göç Etmek İçin En İyi Şehirler

Amerika’ya göç etmek isteyenlerin tercih edebileceği Türk göçmenler için en iyi olabilecek 10 şehiri sıraladık. Amerika dünya da en çok göç alan ülkelerden biri ve Türkler tarafından en çok tercih edilen bir ülke özelliklede beyin göçü alan Amerika Türklere bir çok imkan sağlıyor, şu son zamanlarda Türkiye topraklarına göç alırken başka ülkelerden kendisi de kendi vatandaşlarını dışarıya göçe zorlar hale geldi en başta özel nitelikli Türklerin tercih ettiği Amerika birinci sırada sonra Avrupa ülkeleri ikinci sırada yerini alıyor. Türkler göç ederlerken diğer Ülke vatandaşları gibi kolay göç edemiyorlar önlerine çıkartılan zorluklardan dolayı ama nitelikli olan insanlarımızın şansı biraz daha fazla oluyor tabii ki bu söylediğim resmi yollardan göç etmek isteyen insanlarımız için. Hayal kurmak güzeldir her şeyin iyisini ve güzelini hak eden bizler yani Türkler Göç etmenin de hayalini kurarız, yüz yıllardır bu her zaman gelişmek istememizden, her şeyin daha iyisini yapmak istediğimizden, genişlemek yayılmak ve keşfekmek dürtüsü ve başarıyı hedeflediğimizden de kaynaklanır.

Her zaman en iyi yaşamın hayalini kurarız ve bu hepimizin hakkıdır bunu başarmak içinde çalışırız ama kendi ülkemizde ama başka bir ülkede, eğer ki başka bir ülkede yaşıyorsak bir şekilde en güzel uyumu sağlarız yeter ki güzel hayallerimiz ve hedeflerimiz olsun varsa kafamızda bunlar kimse alamaz elimizden özgürlüğümüzü biz başarırız en sevgi dolu yönden, sevdiririz kendimizi bir şekilde gurbet ellerde ki dostlarımıza gösteririz Türklerin sıcak kanlılıklarını ve sevgi dolu kalplerini.

Amerika’ya göç etmeyi düşünen Green Card çekilişlerine katılanlar, hak kazanmış olanlar veya tekrar şansını deneyenlerin ayrıca Green card çekilişine katılmadan Amerikaya göç edecek olanların çok daha öncesi merak ettikleri veya edecekeleri Amerika yaşantısı ve Amerika’nın yaşamak için en iyi şehirlerini araştırmalarında fayda sağlayacağını düşündüğüm kendimce sıraladığım 10 Amerika şehirini yazıyorum.

Türkler İçin En İyi Amerikan Şehirleri ve Eyaletleri

Seattle, Washington : Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan bir şehirdir. ABD’nin en kuzeybatı ucunda, King County’de yer alır. Şehrin adı, şehrin kuruluşundan önce bölgede ikamet etmiş olup daha sonra göç ettirilen Kızılderili Duwamish ve Suquamish kabilelerin önderi Şef Seattle ‘dan alındı.

Minneapolis, Minnesota: Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortabatı bölgesinde, Minnesota eyaleti içinde yer alan bir kenttir. Doğusunda olan ve yan yana bulunduğu St. Paul kenti ile birlikte, Twin Cities olarak bilinir. Kentin nüfusu 2012 yılında tahminen 392.880’e ulaşmıştır.

Washington, D.C.:Washington, DC, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir. DC kısaltmasının açılımı “District of Columbia” ‘dir. Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında yer alır. Kendi başına bir eyalet değildir ve hiçbir eyaletin sınırları içinde yer almaz. Doğrudan federal devlete bağlıdır.

Huntsville, Alabama :Huntsville, ABD’nin Alabama eyaletinde bulunan bir şehirdir. Şehir, Madison ve Limestone countylerinin arasında yer almaktadır. Yüzölçümü 554 km² olan şehrin nüfusu 2010 yılı itibarı ile 180,105’tir. Huntsville, Marshall Uzay Uçuş Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadı.

Portland, Oregon :Portland, ABD’nin Oregon eyâletinin, Moltnamah ilçesinin en büyük kentidir. Şehir bir limana sahiptir. ABD’nin Kuzeybatı Pasifik kıyısında Willamette Nehri ile Kolumbiya Nehri’nin kavuşma mevkiinde kurulmuştur. Kent 380 km² bir alan sahiptir. 2015 yılı tahmini verilerine göre nüfusu 632.309’dur.

Fayetteville, Arkansas :Fayetteville, Amerika Birleşik Devletleri’nin Arkansas eyaletinde yer alan ve Washington ilçesinde yer alan bir şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde 73,580 olup metropol nüfusu 491,566’dır.

Des Moines, Iowa : Des Moines Iowa Eyaleti’nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. ABD’nin en büyük finansal, sigorta ve yayımcılık şirketlerine ev sahipliği yapar. Dünyanın üçüncü büyük sigorta şehridir. Iowa eyaletinin siyasi, ekonomik ve sosyal merkezidir.491,566’dır.

Denver, Colorado: Denver, ABD’nin Kolorado eyâletinin başkenti ve en büyük kentidir. 1858 yılının Kasım ayında kurulan kent, adını Kansas Bölgesi Valisi Amerikalı siyâsetçi, asker ve avukat James W. Denver’dan almıştır.

Colorado Springs, Colorado: Colorado Springs, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kolorado eyaletinin El Paso ilçesinde yer alan bir şehirdir. Colorado Springs eyalette Denver şehrinden sonra gelen en kalabalık şehir olup ayni zamanda ABD’nin en kalabalık 41. şehri olma özelliğine sahiptir. Nüfusu 2010 verilerine göre 416,427’dir.

Austin, Texas : Austin, ABD’nin en büyük 11. şehri ve Teksas eyaletinin en büyük 4. şehridir. Ayrıca, eyaletin başkentidir.

One thought on “Amerika’da Göç Etmek İçin En İyi Şehirler

Comments are closed.