Almanya Transit Vizesi Nedir ve Çeşitleri

Almanya Transit Vizesi ve çeşitleri, Almaya Transit Vize İstiyor mu ve hangi şartlar altında Almanya Transit Vizesi almak gerekli. Sevgili Almanya maalesef Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Transit vize istemektedir ister karayolu ile geçiş yapın ister havayoluyla transit aktarma yapın siz eğer Türk Pasaportuna sahipseniz Türkiye’nin dostu Almanya’dan Transit vize almak zorundasınız sadece anlamadığım nedendir bu mecburiyet hadi belki karayolu ile seyahat için transit vizeyi anlarım ama havayolu ile Almanya’dan aktarma yapacak yolculardan neden isterler diyelimki terminal değiştirmek gerektiği için olsun bu mecburiyet ama neden bir tünel yapmazlar transit alana geçiş için veya havalimanlarını düzenlerken neden buna göre mimarilerini ayarlamazlar ve ayrıca neden Türk vatandaşlarından veya Türk pasaportu olanlardan bu transit vizeyi istersiniz sadece ve özellikle Güney Amerika ülkelerine seyahat edecek olan bir çok bir Türk vatandaşları bu mecburi kıldığınız Alman Transit vizenizi doğru düzgün bir yerlerde ilan etmezsiniz sonra da insanlar ucuz bilet bulduk diye farkında olmadan aldıkları zaman biletlerini Havalimanlarında hayatlarının şokunu yaşarlar ve biletleri yanar kim verecek bunun hesabını veya insanların kayıplarını kim giderecek?.Ve neden Türk Vatandaşlarından isteniyor bu Transit Vize? Bari normal Schengen Vizesi şartını getirinde insanlar belki ülkenizi gezerlerde biraz daha fazla para kazanırsınız hemnde boşuna gitmez insanların harcadığı paralar vizeleriniz için zaten istediğiniz evraklar normal Schengen vizesinden çokta farklı değil yaptığınız muamelede aynı derecede bari bu vize çeşitine özel bir fiyatlandırma yapın ve kolay verin zaten bu insanlar transit aktarma yapacaklar sizinülkenize girip gezmeyecekler yazıktır günahtır İnsanlara kolaylık olsun diye bari İnsan haklarına bağlı kalın.

Transit Vize Nedir?

Transit Vize Nedir?
Transit vize yurtdışı seyahatlerinizde eğer üçüncü bir ülkeye uğranılacak olması ve bu ülke üzerinden aktarma veya transit şehir içine uğranmadan geçiş yapılacaksa alınması gereken çok kısa süreli bir vize türüdür. Seyahatinize eğer başka bir ülke üzerinden aktarma yapacaksanız transit gerekli olup olmadığı konusunda mutlaka bir araştırma yapılması gereklidir ve isteniyorsa vizenizi mutlaka almayı unutmamalısınız yoksa karşınıza sıkıntılı anlar çıkabilir. Eğer Pasaportunuz Resmi Pasaportsa Transit vizeden muhafsınızdır ama siz genede bir araştırma yapın seyahat edeceğiniz ülkelerden ne olur ne olmaz ülkeler kafasına göre değişim yapabiliyor bazen, şansa bırakmayın hiç bir şeyi.

Almanya Transit Vizesi ve Türk Vatandaşları

Türk Vatandaşıysanız ve mesleğiniz Tır şöförüyse Almaya’da yük boşaltması ve yük alacaksanız bu kısa süreli kalışlarınız için Almanya Transit vizesine ihtiyacınız yoktur ama Almanya’ya yolculuğunuzu gerçekleştiriken karayoluyla yolda giriş çıkış yapacağınız diğer Avrupa ülkeleri için Schengen Vizesine ihtiyacınız olacaktır, mesela Macaristan ve Slovenya konsolosluklarından Schengen Vizesi alabilirsiniz ama siz Almanya Konsolosluğundan da Schengen Vizesine başvuru yapsanız çok daha iyi olur ama yeni çıkan kanunlardan dolayı yine bir sıkıntı olduğu için Schengen vizesini hangi ülkeden aldıysanız seyahatinize o ülkeden başlamnız gerekmektedir Türkiye’den Karayoluyla yapacağınız yolculuk için daha önceden geçmek zorunda olduğunuz ilk ülke hangisiyse o ülke temsilciliğine giderekten Transit veya Schengen vizesine başvurunuzu yapın. Zaten Schengen Vizesiyle bir çok Ülkeye giriş çıkış ve kalış yapabilirsiniz bu Alman Transit vizesinden muaf olmuş olmanın pek bir anlamı kalmıyor durum böyle olunca. Ama Almanya ülkesi Macaristan ve Slovenya ülkeleriyle aralarında bir antlaşmaya vardıkları için bu iki ülke vizeleri içinde Almanya temsilciliklerinden söz konusu ülkelere vize başvurusu yapıp Vizelerini Almanya temsilciliklerinden alabiliriniz.

Transit Vize İçin Gerekli Olan Belgeler

Türk Vatandaşları Almanya Transit Vize başvuru yapacakları zaman Pasaportlarınızın en geç son on yıl içerisinde çıkartılmış olmalı ve en az 6 aylık geçerlili olmuş olmalı ve en az iki sayfalık boş defter kağıdı bulunmalı Biometrik Fotoğrafınız Almanyanın transit vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar 2 adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde, Almanya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil edecek ve maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır bu öenmli konuyu atlamayın lütfen.

Almanya Vize Başvuru Formu Almanya Schengen vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin Almanya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, ıslak imzalı olmalı.

NOT Bilgi: Almanyanın Transiti Vize başvuru sahibi veya sahibesi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacak Almanya Schengen vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır bu kısmı unutmayın lütfen.

Seyahatinizin amacını ve gidilecek ülkeyi destekleyen bilgi belgeleri Almanya üzerinden gidilecek ülke ülkeler için dönüş veya seyahate devam edileceğini destekleyen belgeler. Almanyanın vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya ülke sınırlarına giriş ve çıkış tarih bilgilerini içerecek.
Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge Almanyanın vize işlemlerinden bulunacak kişinin Almanya’da kalış süresini kapsayanı, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euroluk teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.
Son üç yıl içindeki vizelere ait birer adet fotokopi
Vize harcının
Sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi Beynelminel Ehliyet
SGK Giriş ve Hizmet Dökümü
Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti (fotokopisi, 6 aydan eski olmamalı)
C2 Belgesi
Nakliye şirketinin şoför listesi
Aşağıdaki bilgileri içeren Türkiye´deki işveren firmanın yazısı
Seyahat masraflarının karşılanacağına dair belgeler
Aşağıdaki bilgileri içeren Almanya´daki (iş ortağı) firmanın yazısı
Adresi ve telefon numarası
Verilen işin teyidini gösterir belge
Eğer şoför olarak Türkiye´de bir işveren adına çalışıyorsanız, fakat yabancı uyrukluysanız, bir Schengen Vizesi almak zorundasınız. Asıl gideceğiniz ülke Almanya ise Almanya´nın ilgili Vize Bölümünden vize almalısınız mutlaka. Ve eğer bir yıllık vize talebinde bulunacaksanız da lütfen aşağıdaki belgeleri de ilave ediniz En fazla 3 ay kalınabileceğine dair açıklama Son vize süresince yapılan nakliye işlerine dair beyan..

Almanyanın Transit Vize Çeşitleri Nelerdir?
Havaalanı Transit Vizesi
Schengen Bölgesine Giriş Yapılmasını Gerektiren Transit Yolculuk Vizesi ve Üçüncü bir ülke veya ülkelere seyahat edebilmek için Schengen bölgesi dâhilinde en az 2 defa aktarma yapılacak ve ilk aktarma’nın Almanya’da bir havaalanında olması halinde kesinlikle Schengen vizesi almak gerekecektir.

Almanya Transit Vize İStiyor Mu Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz