Almanya Transit Vize İstiyor Mu? 2019

Almanya Transit vize istiyor mu, Sevgili Almanya Türk Pasaportların’dan transit aktarmalı geçişler için Transit vize istemektedir, çoğunlukla Güney Amerika ülkelerine seyahat edecek bir çok kişinin karşılaştığı problem Almanya Transit vizesi, neden? Çünkü Almanya ve havayolları şirketleri yeteri kadar bu konular da uyarılar yapmıyorlar ve bir çok insan biletlerini aldıkları zaman uçuş zamanları geldiği vakit Transit vize gerektiğini öğreniyor, bu uayrıyı yapan bazı bilet siteleri ufacık yazılar ile bilgilendirme yapabiliyor bunun için çok insanın gözünden kaçıyor.

Almanya coğrafik konumundan dolayı çok fazla aktarma transit geçiş yapılan bir ülkedir diğer Avrupa ülkeleri dahil Amerika, Güney Amerika Kıtası ülkelerine Transit bağlanır, ülkede ki havalimanlarının yapısından dolayı bazı havaalanların da Transit aktarma yapılacağı zaman mecburi olarak pasaport kontrolünden geçip terminal değiştirmek gereklidir en başta yasa dışı ülkeye girişleri engellemek için Transit uçuş yapacaklar içinde bu bazı ülke vatandaşları için bazı özellikleri taşımıyorsanız Transit vize almak zorunluğu getirmişlerdir, birazdan söyleyeceğim ülke vatandaşları için uygulanan bu vize çeşiti aktarmalarını yaparlarken terminal değiştirmeseler bile vizeleri olması şarttır bu ülkeleri aşagıda yazdım.

Almanya’ya Transit Vize almak zorunda olan ülkeler. Türkiye, Afganistan, Bangladeş, Eritle, Etopya, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Mali, Nijerya, Pakistan, Somali, Güney Sudan, Sri-Lanka, Sudan, Suriye. vatandaşları mecburi olarak Almanya Transit Vizesi almaları gereklidir.

Almanya Transit Vizesi hangi şartlarda gerekli değildir?

Kanada, Japonya, Andora, Amerika Birleşik Devletleri, Monaca, San Mario ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden birinde eğer oturum iznine sahipseniz ayrıca Avrupa birliği Schengen vizesi sahibiyseniz, Almanya transit vizesi almak zorunda değilsiniz ayrıca üye ülkelerin bir tanesinde yakın akrabanız varsa da vize almak zorunda değilsiniz ama bu son söylediğim bilgiye güvenmeyin araştırma yapın derim bu konuyu da.

Avrupa birliği üye ülkerinde birinde vatandaşı olan birisini eşi, çocuğu olanlar, geçerli olan bir Shchengen vizesi olanlar, Kanada, Japonya, Amerika vizesi olupta geçerliliği devam edenler bu arada Japonya Türk vatandaşlarına 90 güne kadar yapacakları turist ziyaretlerinde vize uygulamamakatadır. Amerika, Kanada gibi ülkeler  seyahat halindeyseniz veya dönüş yolculupundaysanız Almanya Transit vizesinden muhafsınız.

Dikkat etmeniz gereken şeyler,  Aktarma yapacağınız zaman Transit vizeye sahip dahi olsanız Havalanın’da gece konaklamanıza izin verilmez, bu vize ile asla dışarı çıkmanıza izin verilmez bunun denemeyin bile büyük sıkıntılar yaşarsınız, tek hakkınız havalimanı transit alanın da beklemeniz ve uçuş saatinize kadar transit alanda dolaşabilmek. Ama siz siz olun her koşulda uçuş yapacağınız firma ile bu konularda güncel bilgileri öğrenin, çünkü bu gibi kurallar her zaman şartlara göre değişiklik göstermektedir en başta ülkelerin ikili ilişkileri çok önemli ve çok etkili oluyor bazen size verilen haklar bu gibi durumlardan etkileniyor ve değişik muamelerlere maruz kalabiliyorsunuz bu konu bazen karşılıklı olarak anlık değişebilir ama bu ekstrem bir konudur, hava şartları bile etkili olabiliyor.

Alman’ya Munih, Main/Frankfurt, Düseldorf, Bonn/Köln bigi havalimanlarından saydığım bazı istisnayi durumlarda Transit alanlarda beklenemsine vizeniz olmasa dahi izin vermektedir.

Arkadaşlar burada yazdığım bilgileri mümkün olduğunca güncel olmasına dikkat ediyor ve araştırmalrını yaparaktan sizlere aktarmaya çalışıyorum ama sizler lütfen her zaman yetkililere durumunuzu teyit ettirin mesela Almanya üzerinden Transit geçiş aktrama yapcaksanız hangi firma’dan bilet aldıysanız ama Uçuk firmasından biletinizi kesitirdiğiniz firmadan değil onlar bilemeyebilir onun için Havayolu firmasından teyit edebilirsiniz veya en sağlamı en yetkili ağız olabilecek olan konsolosluklar siz en iyi şekilde bilgilendiriler.

One thought on “Almanya Transit Vize İstiyor Mu? 2019

Comments are closed.