Almanya Eski Günlerdeki Gibi Türkiye’den İşçi Alımına Başladı OBM

Almanya Türkiye’den İşçi alımlarına tekrardan başlıyor tıbkı eski günlerde olduğu gibi yine Türkiye’den Almanya’ya işçilerimiz gidecek, hepinizin bildiği gibi uzun bir zamandır Almanya’ya gitmek vize almak çok zor şartlar altında veriliyordu bir Alman Schengen Vizesi almak büyük bir işkence haline gelmişti bankalarda paranız, arsalarınız, evleriniz, arabalarınız, siğortanız, yok iyi bir mesleğiniz felan filanca bahaneer ile Türklere vize vermemek için ellerinden gelen bahaneleri üreten zorluklar ileri süren Almanlar yine çareyi Türklerde Türkiye’de buldu.

almanya işçi alımı 2018 işkur almanya işçi alımı, işkur almanya işçi alımı 2018 almanya hemşire alımı 2018, almanya 50 bin işçi alımı, almanya işçi alımı başvuru, almanya işçi alımı 2019, almanya hasta bakıcı alımı ne zaman yapılacak

OBM Türkiye danışmalık firmasının aracılığıyla yapılacak olan yeni işçi alımları neredeyse hiç bir şartı yok ve kolay vizeyle işçi alımı yapılacak Türkiye’den en aşağı on bin (10 Bin ) işçi alımı yapılacak ve devamı gelecektir, çalışacak olanların çoğu Almanya’da havalimanlarına yerleştirilecek ve 18 aylık bir sözleşme imzalanacak şahıslarla Aylık maaş 2bin Euro minimum olacak ve bir çok meslek dalında ihtiyaçları giderilmeye çalışacaklar. OBM İnsa Kaynaklarının şu an web siteleri çalışmadığı için burada size link vermiyorum ama başvurularınızı internet sitelerinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz bu yazı da OBM insan Kaynakalrının haberleri ile ilgili bir kısa yazı da paylaşacağım basında ki yazıları ayrıca arama yaparaktan bulabilirsiniz.

Almanya Türk İşçi Alımı Yapacak. OBM 10 Bin İşçi Alımı Şartları, Başvuru yeri ve Detayları

EGE HABER

Almanya’dan 10 Bin Türk işçi alımı açıklaması. OBM Türkiye, 2019 yılında Almanya’ya Türkiye’den ilk etapta 10 bin işçi götürecek. Almanya’da istihdam edilmek üzere Türkiye’den 10 bin personel alınacak. En az 2 bin Euro maaş verileceği açıklandı. Peki Almanya’da çalışacak 10 bin personel alımı için başvurular nasıl yapılacak? İşte 2 bin Euro maaş ile 10 bin personel alımı hakkında merak edilen tüm detaylar.

En çok hemşire, kaynakçı, elektrikçi ve havalimanı yer hizmetleri sektörlerinde ihtiyacın olduğunu söyleyen şirketin yöneticisi Osman Taş, “Bu projenin Türk ekonomisine katkıları da olacak. Böylece Türkiye’deki işsizliği de azaltacağız” ifadelerini kullandı. Taş ayrıca “Hemşirelerin 3 bin euro, kamyon şoförlerinin de 2 bin 500 euro artı mesaileri olacak. Toplamda 4 bin euroyu (24 bin lirayı) buluyor. Yer hizmetleri, havalimanı maaşları da 2 bin euroyu buluyor” dedi.

Yaklaşık 10 yıldır Almanyada 15 farklı havalimanında faaliyet gösteren şirketin yöneticisi Osman Taş, Türkiye’de İŞKUR ile anlaşmaları olduğunu ve Almanya’ya özellikle sağlık, lojistik ve havalimanı yer hizmetleri sektöründe işçi götürmeyi planladıklarını söyledi. Taş, Kendi milletime güvendiğim için Almanya’ya işçi götüreceğiz. Bu işi biz 17 yıldır yapıyoruz ve birçok ülkeden bugüne kadar birçok işçi götürdük. Ancak kendi milletimi bildiğim için bilinçli olarak Türkiye’den işçi götüreceğiz. Almanya’nın öncelikli olarak bizden talebi, işçilerin vasıflı olmaları. Ama vasıfsız işçi de götüreceğiz. Bizler bu talepler doğrultusunda buradan işçi götüreceğiz. Ama özellikle hemşire, kamyon şoförü, elektrikçi ve kaynakçı konusunda ihtiyaçlar var. Şu an en çok hemşire ihtiyacı var. İlk etapta 80 bin hemşire götürmeyi hedefliyoruz. Sonrasında kaynakçı ve elektrikçi ihtiyacımız var. Onlar da 50 bin civarında olacak. Buradan gidecek işçilerle 18 aylık bir sözleşme imzalayacağız şeklinde konuştu.

“2019’DA İLK OLARAK 5 -10 BİN ARASI İŞÇİ GÖTÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Taş, Başvurularımız başladı. İlk bilgileri de konsolosluğa verdik zaten, oradan gelecek cevapları bekliyoruz. İnşallah süreç hızlı olur. 2019da ilk olarak 5 ilâ 10 bin arası işçi götürmeyi hedefliyoruz. Aslında daha yüksek hedefliyoruz. Ama başvuruların çok yoğun olacağını ve konsolosluktaki işlerin uzayacağını düşünüyorum. O yüzden de sayı 10 bin civarında olacağını düşünüyorum. Başvuru yapacak işçiler, kesinlikle kimseye bir komisyon parası ödemesin. Biz bu insanları kendi bünyemize alacağımız için bir kuruş para talep etmiyoruz. O yüzden kimseye para kaptırmasınlar. Bizim en büyük sorunumuz bu bir anlamda. İfadelerini kullandı.

“DİL EĞİTİMLERİNİ BİZ VERECEĞİZ, BARINMA İHTİYAÇLARI DA BİZE AİT”

Türkiye’den Almanya’ya götürülecek işçilere bir takım eğitimlerin de verileceğini belirten Taş, Almanya’ya gidecek işçilerimiz öncesinde bir dil eğitimine tabi tutacağız. Sonrasında onların Almanya’daki barınma ihtiyaçlarını da biz karşılayacağız. Aynı zamanda, hesap açmalarında ve sigorta yapmaları konusunda da biz yardımcı oluyoruz. Normalde bu tür işleri Almanya’da kişiler kendisi yapar. Bizim bazı şartlarımız var. Onlardan biri emniyetten temiz kağıdı ve hastaneden sağlık raporu istiyoruz.  Sonrasında evrakları eksiksiz bize getirmelerini talep ediyoruz. Şu an Ankara, İstanbul ve Antalya’da ofislerimiz var. Ama ilerleyen süreç de Eskişehir, İzmir ve Konya’da ofis açmayı planlıyoruz dedi. Kaynak: EGE HABER


Kaynak: EGE HABER

#almanya #işçi #alımı #başvuru #formu, #almanya #işçi #alımı #şartları,
#almanya ya işçi alımı, almanya 10 bin işçi alımı, almanya ya işçi alımı başvuru formu, almanya işçi alımı 2018, almanya nitelikli işçi alımı,
işkur almanya işçi alımı, almanya ya işçi alımı başvuru

One thought on “Almanya Eski Günlerdeki Gibi Türkiye’den İşçi Alımına Başladı OBM

Comments are closed.