Alman Ordusu Nitelikli 21 Bin Yabancı Asker Alıyor 2019

Alman ordusu yababancı asker alımına başlıyor, gün geçmiyorki Almanya’da gelen açıklamalar çoğalıyor özellikle yabancı kalifiye işçi istihdamı konsunda bir yenisi daha eklenmiş durumda şu an Alman ordusu yeni yılın ardından yabancı asker alımı yapacak söz konusu ağırlıklı olarak alınacak olan yabancı askerler ordu da alacakları görevler bilim adamları, tecrübeli mühendisler, tecrübeli fizik mühendisleri ve akadamisyenleri, doktorlar, yazılım uzmanları gibi mesleklerden olanları kendi bünyesinde toplayıp askeri iş gücünüde güçlendirmeyi planlıyor.

Alman Ordusu

Alman Ordusu Genel Kurmay Başkanı Eberhard Zorn yağtığı açıklama ile bu büyük açıklarını Avrupa ülkerlinden zaten gidermeye çalıştıklarını dile getirdi ama daha da fazla açık olduğu için nitelikli askeri personel alımının sayısını artıracaklarını da dile getirdi.

Almanya’da istihdam olacak olan yabancı kalifiye kişilerin Alman Ordusunda Özel görevlerede getirlimsi söz konusu olabilecek Almanya’da bir çok alanda oluşan iş gücü kaybı Alman Ordusunuda etkilemiş bir durumda dır bu açığı yabancı iş gücüyle kapatmaya çalışacaklarını dile getiren Genelkurmay Başkanı Zorn yeni yılın hemen ardından işe koyulacaklarını söyledi.

Alman Ordusunun bu açıklamaları sonrası Doğu Avrupa ülkelerinden bazı karşı görüşler ortaya çıktı. Alman ordusu şu an mevcutta 900’den fazla Yabancı sözleşmeli kalifiye Askeri personel bünyesinde çalıştırıyor. Alman Ordusu’nun Askerleri Alman olması şartı getirilmişti İkinci Dünya Şavaşı sonrası imzalanan bir antlaşma ile ama anlaşılan derenin alttından çok sular aktı.

Alman Ordusu 2025’e Kadar 21 Bin Ek Personel Alacak

Alman Ordusunun şu an 182 bin Personeli var ve 2025’e kadar bünyesine katmayı planladığı (21) Yirmi Bir Bin yeni Yabancı Personel ile 203’bine çıkartmayı kademeli olarak planlamış durumda.